A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Freestyle'owy koncert i warsztaty z raperem MIKSEREM w SP nr 1 w Starej Wsi

08.01.2019
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi wygrała ogólnopolski konkurs na krótką prezentację lub film przedstawiający wybraną przez siebie wartość  w ramach II edycji Programu „Wychowanie przez czytanie”. Spośród ponad 150 prac konkursowych, decyzją Jury pierwsze miejsce otrzymała najciekawsza prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów z klasy V "a". Organizatorem Programu była Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom".



W nagrodę uczniowie z klas IV, V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum  wzięli udział w spotkaniu z Mikserem. Jest to pseudonim Mikołaja Mądrzyka -  nieprzeciętnego rapera, który podbija serca słuchaczy żywiołową improwizacją słowną. Artysta pisze teksty piosenek, zajmuje się też freestyle’em, czyli spontanicznym rymowaniem tekstu. Do jego największych osiągnięć należy „wyprowadzenie rapu na ulicę”. Nagrywa swoje freestyle i prezentuje je w Internecie. Wydał dwie solowe płyty. Obecnie współpracuje z Fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom.
W poniedziałek 7 stycznia 2019 roku Mikser odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi. Raper przeprowadził rewelacyjne warsztaty dotyczące kultury hip - hop, wplatając w nie komponenty filozofii, tematykę uzależnień, mass mediów i manipulacji oraz elementy treningu kreatywności.  



Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem z Mikserem, który nawiązał z nimi świetny kontakt i zaraził ich pozytywną energią. Artysta bez zadęcia i patosu mówił dzieciom i młodzież, aby zawsze byli sobą, opierali się na właściwych autorytetach i wartościach moralnych, dostrzegali swoje mocne strony, rozwijali pasje i talenty, nie marnowali czasu i relacji z innymi ludźmi pod wpływem złego towarzystwa oraz młodzieńczego buntu.



Po zakończeniu warsztatów Mikser był oblegany przez uczniów, każdy chciał zrobić sobie z nim selfie lub zdjęcie oraz zdobyć autograf.

Linki do freestyle'owego koncertu Miksera:
 
MIKSER SP Nr 1 Stara Wieś: https://youtu.be/CZmVUSVnUBs
 
Mikser01: https://youtu.be/rtnUeklDDmY
 
Mikser02: https://youtu.be/xK4WtHJ8bPE
 
Mikser03: https://youtu.be/DnGp00B7Lv8
 
Mikser04: https://youtu.be/JDj-gkqXqbA
 
 


Liczba wyświetleń: 361
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30