Świąteczne warsztaty w bibliotekach

18.12.2018
Świątecznie zrobiło się w bibliotekach gminnych, a to za sprawą warsztatów artystycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi.

Prowadzącej rękodzielnicze spotkania nie trzeba przedstawiać, bo Stanisławę Oleksy -  mieszkankę Męciny,  z zamiłowania i wielkiej pasji wszechstronnie utalentowaną twórczynię ludową zna niemal każdy. Wytwory z bibuły to jej specjalność, nic też dziwnego, że właśnie ten materiał był podstawą tworzenia bożonarodzeniowych stroików. Powstały śliczne gwiazdy betlejemskie, szyszki, ozdóbki… słowem prawdziwe handmade cudeńka.

W warsztatach wzięli udział rodzice, osoby starsze, nauczyciele, nie zabrakło również dzieci i młodzieży, także spotkanie nabrało międzypokoleniowego charakteru.

- I o to właśnie w tym chodzi, żeby młodzi uczyli się od starszych, tradycja i zwyczaje były przekazywane a przy okazji wszyscy świetnie i pożytecznie spędzali czas – zaznacza pani Stanisława.

Bożonarodzeniowe robienie ozdób rozpoczęte w miniony piątek w książnicy w Starej Wsi i Kaninie  jest kontunuowane - od poniedziałku  warsztaty prowadzone są  we wszystkich pozostałych filiach bibliotecznych: Siekierczynie, Męcinie, Rupniowie i Nowym Rybiu.