Świąteczna "cegiełka" dla Adama Dudka z Makowicy

17.12.2018
W niedzielę 16 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu miał miejsce Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany celem wsparcia chorego Adama Dudka z Makowicy.  Po mszach św. w przybocznym pomieszczeniu Sanktuarium nabyć można było m.in. stroiki i ozdoby świąteczne, a także wiele innych różnego rodzaju prac  przekazanych przez gminnych twórców ludowych, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz najmłodszych podopiecznych świetlic wiejskich.

Zainteresowanie kiermaszem wśród mieszkańców Pasierbca i okolic  było bardzo duże. Przekazane prace począwszy od najmniejszych stroików i ozdób, po te największe a więc malowane i haftowane obrazy szybko znalazły swych właścicieli. Szczytny cel kiermaszu w połączeniu z pięknem i talentem jakie odzwierciedlały dzieła twórców oraz pomysłowością i oryginalnością  świątecznych dekoracji sprawiły, że większość przekazanych prac sprzedana została po przedpołudniowych nabożeństwach.

A prace na Kiermasz Świąteczny "Cegiełka dla Adama" przekazali:
  • Władysław Raczek z Pisarzowej
  • Stanisława Oleksy z Męciny
  • Robert Firszt z Limanowej
  • Jolanta Biedroń ze Starej Wsi
  • Joanna Raczek Baran z Pisarzowej
  • Dorota Wilk z KGW Siekierczyna I
  • Anna Rosiek z Pisarzowej
  • Maria Fiejtek z KGW w Starej Wsi
  • Krystyna Kurczab z Sowlin
  • Tomasz Kurczab z Sowlin
  • Koło Gospodyń Wiejskich Rupniów Centrum
  • Koło Gospodyń Wiejskich Lipowe
  • Warszaty "Czerwone Korale" Małgorzaty Górka z Pisarzowej
  • oraz podopieczni świetlic wiejskich:  w Sowlinach, Kisielówce i Pisarzowej

Finansowo inicjatywę wsparło również KGW Kłodne, a pomoc rzeczową ofiarowało KGW Męcina. Zebrana podczas Kiermaszu kwota przekazana zostanie potrzebującemu Adamowi, a wszystkim którzy włączyli się w akcję należą się słowa podziękowania.