Jasełka i spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Pisarzowej

„Umiemy żyć obok zła,
Nauczmy się wreszcie żyć obok siebie…”

Słowa piosenki Zbigniewa Wodeckiego stały się mottem tegorocznych jasełek przygotowanych pod kierunkiem Wiesława Ociepki przez koło teatralne działające w Szkole Podstawowej w Pisarzowej.

Godzinne przedstawienie wystawione dwukrotnie – najpierw dla społeczności uczniowskiej, a następnie dla emerytowanych nauczycieli, zaproszonych gości oraz pracowników szkoły - skłoniło do zadumy nad kondycją współczesnego człowieka, kierującego się często konformizmem, pozostającym w sprzeczności z chrześcijańskimi wartościami.

Po części artystycznej  przyszedł czas na składanie życzeń, nie zabrakło  serdecznych rozmów i wspólnego kolędowania.

Spotkanie było też okazją do podsumowania projektu pt. "Pamiętamy i przekazujemy młodemu pokoleniu tradycję naszej Małej Ojczyzny" realizowanego przez Stowarzyszenia Miłośników Przeszłości i Rozwoju Wsi Pisarzowa  przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.