A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

"GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ..." już po raz VI

20.12.2018
Dnia 18 grudnia 2018 r, tj. wtorek, w Karczmie Matras odbył się VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK pod hasłem: „Gore gwiazda Jezuskowi w przedszkolach dziś…” organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce.

Konkurs rozpoczął się o godz. 8.30 uroczystym powitaniem wszystkich uczestników, ich opiekunów, gości specjalnych oraz zgromadzonej widowni przez Panią Dyrektor Bogusławę Darowską oraz Władze Powiatu, Miasta i Gmin (Limanowa, Laskowa, Łukowica). W godzinach dopołudniowych trwały przesłuchania zespołów i solistów młodszych (3-4 letnich), od godz. 13.00 rozpoczęły się przesłuchania grup starszych (5 latków). W przerwie pomiędzy występami, a przed ogłoszeniem wyników, dzieci i opiekunowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez naszych sponsorów: "Sady Wincenta" Gospodarstwo Sadownicze, Wincenty Krzyżak, "Tymbark" MWS Sp. z o.o. Sp.k, Józef Morzywołek z Łukowicy, Cukiernia "Ptyś" Firma PHU, Piotr Gruca, Piekarnia Piotr i Ewa Pajor z Laskowej, Cukiernia „Szarotka” z Młynnego.

Z roku na rok powiększa się liczba uczestników i przedszkoli, które kolejno włączają się do wspólnego kolędowania. Do VI edycji konkursu zgłosiło się 756 uczestników z 33 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu powiatu limanowskiego i zaprzyjaźnionych przedszkoli. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za solidne i rzetelne przygotowanie dzieci do konkursu. Poziom występów zasługuje na wielkie uznanie.

Występy uczestników oceniała komisja konkursowa w składnie: przewodnicząca pani Renata Biernat (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej), pan Jacek Samga (kierownik zespołu Limanowian), pani Edyta Król (dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół), pani Wanda Marek (z-ca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie), oraz pan Jakub Curzydło (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, członek Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w Krakowie).



Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

GRUPA MŁODSZA 3-4 latki

KATEGORIA:  ZESPOŁY:
  1. Aniołki – Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy” – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
  1. Perełki – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Limanowej – „Oj siano, siano”
  2. Wesołe nutki – Przedszkole Samorządowe „Miś Uszatek” w Łukowicy – „On jest królem”
Nagroda JURY: Mini Limanowianie – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej – „Aniołek maleńki jak wróbelek”
IV. Świąteczna Gromada – Przedszkole Samorządowe im. Hansa Christiana Andersena
w Tymbarku – „Już blisko kolęda”
IV. Mali Kolędnicy - Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Łososinie Dolnej – „Życzenia” – Arka Noego
IV. Skrzaty – Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach – „Skrzypi wóz”
IV. Mikołajowe Elfy - Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka”
w Przyszowej – „Gore gwiazda Jezuskowi”
IV. Motylki – Niepubliczne Przedszkole Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus z Gołkowic Górnych – „Do Jezusa”
IV. Wesołe Nutki – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej – „Pastuszkowie, bracia mili”
IV. Gwiazdki z Ujanowic – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach  - „Była noc”
IV. Kolędnicy Misyjni ze Słopnic – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach – „Przychodzimy do stajenki”
IV. Grupa Pszczółki – Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Słopnicach – Pastorałka od serca do ucha”
IV. Kolędnicy z Jordana – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej – „Lulajże Jezuniu”
IV. Kolędnicy ze Słoneczka – Przedszkole Słoneczko w Limanowej – „Bóg się rodzi”
IV. Mali Kolędnicy – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Mordarce – „Przyszły dzieci do stajenki” 
IV. Skrzatki Cioci Agatki – Niepubliczne Przedszkole „U Cioci Agatki” w Tymbarku – „Roztańczyły się gwiazdy”
IV. Mali Górale – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka”
w Mordarce – „A wcora z wiecora”
IV. Śwarni kolędnicy – Przedszkole „Słoneczko” w Laskowej – „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”
 
KATEGORIA:  SOLIŚCI:
  1. Weronika Włodarczyk – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce – „Oj Maluśki, Maluśki”
  1. Aleksandra Krzyżak – Przedszkole „Słoneczko” w Limanowej – „Józefie stajenki nie szukaj”
  2. Anna Zimniewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, Miejskie Przedszkole Nr 4 – „Gdy śliczna Panna”
NAGRODA JURY: Emilia Kordeczka – Niepubliczne Przedszkole „U Cioci Agatki” w Tymbarku – „Dam ja Jezuskowi”
IV. Justyna Szubryt – Przedszkole Samorządowe im. Hansa Christiana Andersena
w Tymbarku – „Lulajże Jezuniu”
IV. Milena Zając – Gminne Przedszkole w Skrzydlnej – „Była noc”
IV. Maja Grabiasz – Przedszkole „Kubuś Puchatek” w Kierlikówce – „Zostań Jezu mym braciszkiem”
IV. Jagoda Woźniak - Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Łososinie Dolnej – „Gdy śliczna Panna”
IV. Alicja Pazdan – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Sadku – „Zostań Jezu mym braciszkiem”
IV. Zofia Florek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach – „A to komu aniołkowie”
IV. Natasza Czochara – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej – „Maleńka miłość”
IV. Anna Zimniewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, Miejskie Przedszkole Nr 4 – „Gdy śliczna Panna”
IV. Filip Wyżycki – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi –
„W Betlejem”
IV. Zofia Wojtas – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Limanowej – „Skrzypi wóz”
IV. Anna Kęska – Niepubliczne Przedszkole im. Biskupa P. Bednarczyka w Limanowej – „Bosy pastuszek”
IV. Adam Trzópek – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej – „Gdy na ziemi Bóg się rodzi”
IV. Maria Tokarczyk – Przedszkole Samorządowe „Miś Uszatek” w Łukowicy – „Nie płacz Jezu – „Misiowa kołysanka”
IV. Aleksandra Guzik – Parafialne Przedszkole Integracyjne w Tymbarku – ”Za kominem świerszczyk spał”
 
 
GRUPA STARSZA 5 latki
KATEGORIA: ZESPOŁY:
  1. Kolędnicy z Krakowskiej – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej – „Gore gwiazda Jezuskowi”
  1. Promyczki – Miejskie Przedszkole Nr 4 w Limanowej – „Przybieżeli do Betlejem”
  2. Grupa Pierwsza – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Limanowa – „Gore gwiazda Jezusowi”
NAGRODA JURY: Wędrownicy - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sadku – „Bosy pastuszek”
IV. Mali kolędnicy – Samorządowe Przedszkole w Szczyrzycu – „Józefie stajenki nie szukaj”
IV. Ania i Dawid - Przedszkole Samorządowe im. Hansa Christiana Andersena w Tymbarku – „Cicha noc nad Palestyną”
IV. Kolędnicy spod Śnieżnicy – Gminne Przedszkole w Skrzydlnej – „Dnia jednego
o północy”
IV. Pszczółki – Prywatne Niepubliczne Przedszkole w Maniowach – „Mario, czy ty wiesz?”
IV. Łowiecki – Przedszkole „Kubuś Puchatek” w Kierlikówce – „Jezusa Narodzonego”
IV. Śnieżynki – Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Łososinie Górnej – „Mroźna cisza”
IV. Dzwoneczki z Mordarki – Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – „Zostań Jezu mym braciszkiem”
IV. Pastuszkowie z Mordarki - Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce – „Przybieżeli do Betlejem”
IV. Wędrownicy - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sadku – „Bosy pastuszek”
IV. Grupa przedszkolna: Niebieska i Żółta – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Montessori im. Świętej Rodziny w Dobrej – „Pastorałka od serca do ucha”
IV. Śnieżynki – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej – „Spójrz na Jezusa”
IV. Weseli Kolędnicy z Ujanowic – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach – „Pastorałka od serca do ucha”
IV. Tęczowe Nutki – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Słopnicach – Do Jezusa”
IV. Śpiewające Słoneczka – Przedszkole „Słoneczko” Nr 4 w Siekierczynie – „Bracia patrzcie jeno”
IV. Kolędnicy z Granic – Przedszkole w Szkole Podstawowej Nr 3 w Słopnicach – „Gore gwiazda Jezusowi”
IV. Siódemeczka – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej – „Pastorałka od serca do ucha”
IV. Gwiazdeczki – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka”
w Przyszowej – „Aniołek maleńki jak wróbelek”
IV. Smerfni Kolędnicy – Przedszkole Niepubliczne „Smerfiki” w Czerńcu – Triumfy Króla Niebieskiego”
IV. Promyczki – Niepubliczne Przedszkole im. Biskupa P. Bednarczyka w Limanowej – „Wśród nocnej ciszy”
IV. Gagatki Cioci Agatki – Niepubliczne Przedszkole „U Cioci Agatki” – „Wigilia opłatkiem pachnąca”
IV. Kolędnicy z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej – „Skrzypi wóz”
IV. Gwiazdeczki – Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy” z Łukowicy – „Kołysanka dla Dzieciątka”
IV. Niepubliczne Przedszkole Językowo-Sportowe -  Niepubliczne Przedszkole Językowo-Sportowe w Świdniku – „Świeć gwiazdeczko, świeć”
IV. Kapela Misia Uszatka – Przedszkole samorządowe w Łukowicy „Miś Uszatek” – Pastorałka od serca do ucha”
IV. Weseli kolędnicy – Przedszkole „Słoneczko” w Laskowej – „Hola, hola pasterze z pola”
 
KATEGORIA: SOLIŚCI:
  1. Wiktoria Nawalaniec – Przedszkole „Słoneczko” Nr 4 w Siekierczynie – „Gore gwiazda Jezusowi”
  1. Dorota Ryś – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Limanowej – „Pastorałka od serca do ucha”
  2. Maja Topa – Miejskie Przedszkole Nr 4 w Limanowej – „Z narodzenia Pana”
NAGRODA JURY: Milena Lachor – Przedszkole „Słoneczko” w Limanowej – „Jakaś światłość nad Betlejem”
IV. Nikola Mliczek – Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Łososinie Dolnej – „Kołysanka dla dzieciątka”
IV. Magdalena Dutka - Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka”
w Mordarce – „Gore gwiazda Jezusowi”
IV. Patrycja Drozd - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Sadku – „Aniołek najładniejszy”
IV. Magdalena Jędrzejek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej – „Tryumfy Króla Niebieskiego”
IV. Helena Potoniec – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej – „Bosy pastuszek”
IV. Liliana Czernek – Niepubliczne Przedszkole im. Biskupa P. Bednarczyka w Limanowej – „Lulajże Jezuniu”
IV. Joanna Garbacz – Niepubliczne Przedszkole „U Cioci Agatki” – „Leć kolędo w świat”
IV. Anna Noworolnik – Parafialne Przedszkole Integracyjne w Tymbarku – „Śpij sobie, śpij”
IV. Anna Bujak – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej – „Śpij syneczku, śpij”
IV. Liliana Tokarczyk – Przedszkole Samorządowe „Miś Uszatek” w Łukowicy – „Gdy śliczna Panna”

Dzięki tak hojnemu wsparciu urzędów i prywatnych firm, mogliśmy zakupić wspaniałe nagrody dla każdego uczestnika. Składamy naszym sponsorom serdeczne podziękowania. Na ogromne uznanie zasługują: Starostwo Powiatowe w Limanowej – Honorowy Patronat Starosty Limanowskiego, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Urząd Gminy Laskowa, Wójt Gminy Łukowica, Urząd Gminy Dobra, Urząd Gminy Słopnice, Urząd Gminy Tymbark, Urząd Gminy Jodłownik, Portal limanowa.in – patronat medialny, "Sady Wincenta" Gospodarstwo Sadownicze, Wincenty Krzyżak, "Tymbark" MWS Sp.z o.o. Sp.k, Józef Morzywołek, Łukowica, Cukiernia "Ptyś" Firma PHU, Piotr Gruca, Piekarnia Piotr i Ewa Pajor, Laskowa, Cukiernia „Szarotka”, Młynne „Przystań Zdrowia”, Anna Piórkowska, Artykuły biurowe „Kajet” S.C. M. Biela, W. Opioła, Moje Bambino, Sp. z o.o. Sp.k., Firma Handlowo-Usługowa "Plastuś", Halina Zapała, Firma Handlowo-Usługowa „Intersieć”, Urszula Kołodziej, Firma Handlowo-Usługowa „Mamak”, Józef Mamak, Stacja paliw, Zakład Usługowo - Produkcyjny "Emiter", PPUH Wolimex, Eugeniusz Wojak, Biuro projektowe "Konstrukt", Andrzej Jasica, Biuro projektowe DROG-PROJEKT, Grzegorz Zawada, "Sweet Prince" Mini Gastro Sławomir .Darowski, Lecznica Weterynaryjna Stanisław i Jarosław Stożek, Przedsiębiorstwo wielobranżowe "Laskopol" Halina i Roman Dudek, Sp.j. Intellect S.C. Dusza Krzysztof, Smoleń Wojciech, Ks. Zbigniew Stabrawa proboszcz Parafii Mordarka, Agnieszka i Janusz Śmierciak  Firma Handlowo-Usługowa „Walek”, Walenty Szubryt, IziGSM Joanna Kurczab-Kalemba, Akcesoria GSM, Firma Usługowo - Produkcyjno - Handlowa "Monolit" Stanisław, Aneta Zawada, Sklep meblowy AJRON, G. Sławek, Firma Produkcyjno - Handlowa "Marex" Czesław Piszczek, Sala zabaw SMYKOLANDIA, Bogusława i Adam Darowscy, Firma Handlowo-Usługowa AW-BUD, Adam Wiśniewski, Moda Damska "Henman", Maria Kurczab, Zegarmistrz "Tik-tak" Bogusław Sukiennik, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDPOL, Z. Frączek, M. Sajdak, Fundacja Akademia Piłkarska "Mam Talent", Firma budowlana RAF-BUD, Rafał Cygal, L-Invest Usługi wodno-kanalizacyjne, Karol Jędrzejek, Przedsiębiorstwo Usługowo - Inżynieryjne "Budmost", Rafał Jędrzejek, Firma Handlowo-Usługowa PLOMBIER, Grzegorz Pietrzak, Firma Handlowo - Usługowa "Hydrolim", Wojciech Dębski, System do zarządzania przedszkolami i żłobkami INSO, Firma Handlowo-Usługowa „Jędrek”, Henryk Jędrzejek, Natalia i Marek Jajeśnica, Firma Re-bud, Bogusława Darowska, Kancelaria Radcy Prawnego, Krzysztof Jędrzejek, Restauracja Chilli Milli, Limanowa, DK, Dagmara Waligóra.
 
Wiele osób pomagało przy zorganizowaniu tegorocznego konkursu. Dzięki nagłośnieniu imprezy przez pana Mateusza Gawlaka mogliśmy wysłuchać występów wszystkich uczestników oraz wspólnie kolędować z panią Asią Szubryt i Natalią Frączek, oraz nauczycielkami z naszego przedszkola. Całą imprezę poprowadziła pani Iwona Gawlak, która od lat pomaga nam przy organizacji konkursu. Miłym słowem i uśmiechem ośmiela naszych najmłodszych uczestników do występu na scenie. Całą uroczystość uwieczniła za zdjęciach pani Justyna Franczak i pan Wojciech Korabik z Gminy Limanowa. W imieniu organizatorów pragniemy gorąco podziękować za trud i pracę wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.

Konkurs przebiegał w miłej, świątecznej atmosferze, przy śpiewie kolęd i pastorałek. Dzieci tańczyły, śpiewały i z wielkim przejęciem odbierały nagrody za piękne występy. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się o tej samej porze na kolejnym kolędowaniu.

Pełną fotorelację z tego wydarzenia stworzoną przez TIN ART Fotografia Justyna Franczak  oraz  Studio na Zielonej można obejrzeć tutaj
 
 
 


Liczba wyświetleń: 681
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30