Fontanny zdrowej wody pitnej stanęły w Szkole Podstawowej nr 1 w Starej Wsi

07.12.2018
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi  od października 2018 r. mogą korzystać w swojej Szkole z fontann wody pitnej. Fontanny zostały zainstalowane na każdym z trzech pięter budynku szkoły. Inicjatorem tego pomysłu była Rada Rodziców, która w całości sfinansowała zakup fontann.

Urządzenia odpowiadają wymogom higienicznym i dają możliwość ugaszenia pragnienia bezpośrednio z fontann lub, dzięki dodatkowym kranikom, służą także do napełniania bidonów oraz butelek. Tym samym zmniejszyła się potrzeba noszenia napojów, przez co plecaki stały się odrobinę lżejsze.

Zależało nam na tym, aby rozwiązanie było zdrowe i ekologicznie - mówi Urszula Biernat, Przewodnicząca Rady Rodziców. - I jest zdrowo! ponieważ fontanny wyposażone są w specjalistyczne filtry do wody Aqua Solusion, które uzdatniają wodę nie zmieniając jej właściwości - dodaje Marzena Stach z Rady Rodziców.  Bardzo zależy nam rodzicom, aby nasze dzieci zdrowo się odżywiały i prowadziły zdrowy tryb życia – dodają mamy.

Zarówno dzieci jak i rodzice wiedzą dlaczego warto pić wodę:
  • buduje nasze ciała
  • reguluje ciśnienie i temperaturę ciała
  • przenosi składniki odżywcze i tlen
  • usuwa toksyny z organizmu
  • poprawia trawienie
  • gasi pragnienie
  • nawilża skórę od wewnątrz
  • polepsza samopoczucie

Uczniowie bardzo chętnie korzystają z urządzeń. W każdej chwili mają możliwość ugasić pragnienie po zajęciach wf  czy też na przerwach  pomiędzy lekcjami.