„Dobry gest może zmienić czyjś świat” – świąteczny kiermasz w Pasierbcu

21.12.2018
16 grudnia  w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbył się Świąteczny Kiermasz Charytatywny, na rzecz pana Adama z Makowicy oraz pochodzącego z naszej parafii ojca Janusza Furtaka, wspierającego dzieci w Chile. Inicjatorami i organizatorami akcji była Parafia, Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu oraz Szkolne Koło Caritas.

Akcja po raz kolejny zintegrowała całą lokalną społeczność, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w charytatywne przedsięwzięcie. Każdy kto chciał okazać serce mógł wykonać własnoręcznie ozdobę bożonarodzeniową i przekazać organizatorom. Wykonanych zostało ponad 1000 stroików, choinek, kartek świątecznych. Wszystkie wykonane ręcznie ozdoby znalazły swoje godne miejsce w domach mieszkańców Pasierbca i okolicznych sołectw.

Organizatorzy serdecznie dziękują Wszystkim za dobre serce i szczery gest,  który na pewno zmienił nie tylko  „mały pasierbiecki świat”.

Liczba wyświetleń: 1922