Zbliża się czas kolędowania - zgłoszenia na Przegląd Grup Kolędniczych do 28 grudnia

28.11.2018
W niedzielę 13 stycznia 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Starej Wsi odbędzie się XXIII Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Limanowa. Występy odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej. Głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi oraz wyłonienie najlepszych grup kolędniczych na dalsze eliminacje.

W Przeglądzie mogą wziąć udział grupy reprezentujące placówki kulturalne, szkoły, koła gospodyń wiejskich, zespoły regionalne, ochotnicze straże pożarne, parafie oraz grupy aktualnie chodzące po kolędzie z terenu gminy Limanowa. Zgodnie z tradycją w grupach kolędniczych występować mogą wyłącznie chłopcy i mężczyźni.

Występy grup oceniać będzie powołane przez organizatorów niezależne Jury, dokonując oceny  prezentacji i przyznając w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, który odbędzie sie w dniach 19-20 stycznia 2019 r. w Mszanie Górnej. Poszczególne grupy w przedstawianych programach przedstawiać powinny tradycje kolędowania w regionie z którego pochodzą, zachowując odpowiedni strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek, zgodnie z wytycznymi regulaminowymi.

Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie przyjmowane są do piątku 28 grudnia 2018 r. w Wydziale Kultury i Promocji i Urzędu Gminy Limanowa (pok. nr 30). Zgłoszenie można też wysłać e-mailowo pod adres: [email protected]

Poniżej Regulamin oraz Karta Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania.