A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Pomoc uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie dla dzieci na Litwie

06.11.2018
W czerwcu 2018 roku w Krakowie ruszyła akcja charytatywna Kredkobranie. Celem Kredkobrania zorganizowanego przez Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie Korzenie, działające przy Akademii Ignatianum w Krakowie, była pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej poprzez zbiórkę dla nich przyborów szkolnych i materiałów plastycznych.Kredkobranie, ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  odbywało się pod hasłem „100 uśmiechów na Stulecie”. W akcji wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie. Przez dwa tygodnie w klasach odbywała się zbiórka. Dzieci i młodzież przynosiła przybory szkolne, plastyczne, książki, właściwie wszystko, co mogłoby się przydać każdemu uczniowi. Wielką radością było dla nich pakowanie zebranych materiałów. Każda klasa przygotowała własną paczkę, do której włożyła również króciutki list z pozdrowieniami. Do pudełek trafiły także „niespodzianki” w postaci słodyczy i zabawek. Paczki zostały przekazane uczniom szkoły w Ejszyszkach na Litwie.

Akcja pomocy dzieciom na Litwie była nie tylko formą budowania u  młodego pokolenia wrażliwości na los innych ludzi, ale także piękną lekcją historii i patriotyzmu.
 


Liczba wyświetleń: 419
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30