Koła Gospodyń Wiejskich z osobowością prawną - weszły w życie nowe przepisy

30.11.2018
Dnia 29 listopada br. weszła ustawa regulująca działalność Kół Gospodyń Wiejskich. W myśl nowych przepisów KGW będą miały osobowość prawną, będą mogły zarabiać i pozyskiwać dotacje.

Ustawa nakłada na Koła Gospodyń Wiejskich obowiązek rejestracji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR prowadzić będzie rejestr Kół Gospodyń Wiejskich oraz udzielać organizacjom pomoc finansową.

W dniu jutrzejszym tj. 1 grudnia br. w godz. od 9.00 do 14.00 w Biurze Powiatowego ARiMR przy ul. Piłsudskiego 6 osoby zainteresowane będą mogły uzyskać szczegółowe informacje w wymienionej tematyce.

Nowe przepisy dla KGW reguluje ustawa z dnia 9 listopada br. o kołach gospodyń wiejskich. Treść ustawy w załączniku poniżej.

W załączeniu poniżej także pismo Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Limanowej.