A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Zaproszenie na wykład dr hab. Andrzeja Olejko w bibliotece w Męcinie

10.10.2018
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi filia w Męcinie serdecznie zaprasza w dniu 12 października (piątek) 2018 r. o godz. 1630 do Biblioteki Publicznej w Męcinie na wykład prof. nzw. dr hab. Andrzeja Olejko pt.: „Rola lotnictwa w operacji łąpanowsko-limanowskiej 1914 r.”
 

Bitwa nazwana Marną frontu Wschodniego stałą się decydującym zwycięstwem w kampanii 1914 r. odniesionym przez armię Austro-Węgier. Nie byłoby ono tak spektakularne gdyby nie rola sił powietrznych Austro-Węgier, które prowadzonym stałym rozpoznaniem stały się cichym aczkolwiek decydującym bohaterem tego starcia.

Andrzej Artur Olejko  – polski historyk, prof. nzw. dr hab. specjalizujący się w historii wojskowości i problematyce lotniczej, wykładowca historii, nauczyciel akademicki. Od 2009 r. prowadzi wraz z red. Jerzym Pasierbem na falach „Polskiego Radia Rzeszów” cykliczny program „Bitwy, Kampanie, Militaria”. Jest twórcą cyklu programowego „Zakamarki Przeszłości” ukazującego się cyklicznie od 2007 r. w TVP Rzeszów. Jest autorem, współautorem, redaktorem i współredaktorem wielu pozycji książkowych
 
 Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Liczba wyświetleń: 616
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30