Za nami Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej

18.10.2018
Ogromne emocje towarzyszyły rozgrywanym w dniu 17 października na hali w Mordarce Igrzyskom Dzieci w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji  o mistrzowski tytuł łącznie stanęło aż 13 drużyn - trzy drużyny dziewcząt i aż dziesięć drużyn chłopców.

Wśród dziewcząt walka o miejsca rozegrała się pomiędzy drużynami z Rupniowa, Mordarki i Młynnego. Najlepsze okazały się zawodniczki z Młynnego, drugie miejsce wywalczyły ich koleżanki z Rupniowa, a trzecie Mordarka.

W kategorii chłopców walka o podium była troche bardziej skomplikowana. W wyniku przeprowadzonego losowania drużyny zostały podzielone na trzy grupy z których do wielkiego finału awansowali zwycięzcy poszczególnych grup, czyli Mordarka, Stara Wieś nr 1 oraz Rupniów.  W ostatecznym starciu najlepsi okazali się chłopcy z Mordarki i to oni będą reprezentować naszą gmine na zawodach powiatowych 23 października.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce  - Mordarka

II miejsce  - Stara Wieś nr 1
III miejsce - Rupniów

Udział: Męcina nr 1, Męcina nr 2, Siekierczyna nr 2, Stara Wieś nr 2, Kłodne, Wysokie, Nowe Rybie

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca zostały dodatkowo wyróżnione pucharami. Podsumowania Turnieju oraz wręczenia nagród dokonali Paweł Ciuła - dyrektor Szkoły Podstawowej w Mordarce,  Marian Mąka – Zastępca Wójta Gminy Limanowa, Edyta Król - dyrektor Gminego Zespołu Obsługi Szkół oraz Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.