A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Z pieśnią na ustach… - sukces „Małych Męcinian” na XVI Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej

29.10.2018
27 października w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie odbył się XVI Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej. W kategorii zespołów laureatem  Przeglądu został zespół regionalny „Mali Męcinianie”, który otrzymał nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty. Honorowy patronat nad konkursem objęli abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski oraz Piotr Ćwik – wojewoda małopolski.

Podczas całodziennych zmagań solistów i zespołów publiczność mogła usłyszeć najpiękniejsze utwory patriotyczne, które stały się dla audytorium swoistą podróżą przez historię Polski. Pieśni dodające otuchy oraz budzące nadzieję poruszyły serca słuchaczy i szczególnie mocno wybrzmiały w ten szczególny czas – Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W przeglądzie wzięło udział dwieście osób. Jak podkreślali uczestnicy, wykonywanie pieśni patriotycznych było dla nich sposobem wyrażenia przywiązania oraz miłości do ojczyzny. Utwory odwoływały się do trudnych czasów, ale sławiły bohaterów, którzy nie zawahali się walczyć o wolność swojego umiłowanego kraju.

Zespół  "Mali Męcinianie" zaprezentował dwie pieśni: „Niepodległość – trudne słowo” oraz „Modlitwę obozową”. Wykonanie utworów dostarczyło słuchaczom wielu emocji i wzruszeń.Młodzi artyści tak bardzo urzekli publiczność, że zostali poproszeni o przygotowanie oprawy Mszy Świętej, która zainaugurowała podsumowanie przeglądu w niedzielę – 28 października. Członkowie zespołu udzielili również wywiadu Telewizji Kraków. Oczywiście „Mali Męcinianie” wystąpili ponownie podczas finałowego koncertu laureatów.Serdecznie gratulujemy członkom zespołu i ich opiekunom. Dziękujemy za wzruszające występy, które w szczególny sposób uczą historii, patriotyzmu i szacunku do ojczystych dziejów.
 
 


Liczba wyświetleń: 468
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30