Woda z wodociągu wiejskiego w Mordarce już zdatna do użytku!

01.10.2018
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej uchylił dziś zakaz użytkowania wody z wodociągu wiejskiego w Mordarce.

Po dokonaniu analizy wyników badań próbek wody z wodociągu wiejskiego Mordarka -sprawozdania nr: 2106/Z/2018 i 2107/Z/2018 pobranej w dniu 28.09.2018 r. przez przedstawiciela Laboratorium Wody i Ścieków MZGKiM Sp. z  o.o. w Limanowej w punktach poboru: zbiornik wyrównawczy i sieć, badanie wykonane przez Laboratorium Wody i Ścieków MZGKiM Sp. z o.o. w Limanowej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej stwierdza,  że:

- jakość wody w przedmiotowym wodociągu pod względem fizykochemicznym i mikrobiologicznym odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Tym samym zostaje uchylony zakaz użytkowania wody z wodociągu wiejskiego w Mordarce, określony decyzją  nr 33/18 z dnia 27.09.2018 r.