Wielka Gala Odblaskowa z „Inspektorem Wawelkiem” w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

15.10.2018
11 października 2018 roku w późnych godzinach popołudniowych miało miejsce kolejne wyjątkowe przedsięwzięcie w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” . Swoimi działaniami objęto nie tylko dzieci i młodzież szkolną, ale również seniorów. To właśnie  im dedykowana była zorganizowana impreza.
Swoją obecnością zaszczyciła nas cała rzesza mieszkańców Pasierbca oraz zaproszeni goście. Organizatorów zaskoczyła wysoka frekwencja! Na spotkanie przybyli  przedstawiciele Gminy Limanowa:  zastępca  wójta  Marian Mąka, Dyrektor GZOS  Edyta Król, kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa  Wojciech Korabik,   ks. proboszcz Bogdan Stelmach, ks. Andrzej Kmiecik oraz przedstawiciele KPP w Limanowej -  st. sierż. Robert Goliński, st. post. Marek Oleksy.
Niespodziewanym gościem był pluszowy „Inspektor Wawelek”, który stanowił nie lada atrakcję dla uczestników spotkania. Przybył on z ważnym apelem  „Szanuj życie! Noś odblaski!” oraz z  licznymi upominkami dla zgromadzonych. Użyczony został przez Komendę Wojewódzką w Krakowie.

Nad całością czuwała dyrekcja na czele z  Rozalią Kuchtą, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz koordynator konkursu z ramienia szkoły –  Alicja Banat. W programie imprezy znalazły się popisowe występy, konkursy, zabawy, podczas których młodzież propagowała ideę konieczności noszenia elementów odblaskowych na co dzień. Niezwykle wymowne było wystąpienie panów policjantów. Podkreślili istotę problemu, jaką stanowią nieodpowiedzialni piesi – użytkownicy dróg publicznych, zwłaszcza po zmroku. Przedstawiciele władz gminnych przywieźli odblaskowe gadżety, które otrzymali wszyscy obecni z pierwszakami na czele, z racji ich niedawnego ślubowania na uczniów SP w Pasierbcu.

Na tę okazję zespół muzyczny „RozBand” przygotował liczne przyśpiewki na ludową nutę o tematyce odblaskowej. Skoczna muzyka porwała do tańca wielu zgromadzonych.

Odblaskowa Gala swój rozmach zawdzięcza licznym ofiarodawcom oraz sprzymierzeńcom podjętej inicjatywy. Dzięki nim nie tylko uczniowie, ale wszyscy obecni wyposażeni zostali  w odblaskowe kamizelki i opaski. Organizatorzy spotkania są przekonani, że ich działanie miało sens i niosło ważne przesłanie dla wszystkich. Z pewnością wpłynie na poziom bezpieczeństwa na drodze.

Liczba wyświetleń: 2021