A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Odblaskowy różaniec w Pasierbcu

09.10.2018
8 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej z Pasierbca wraz z nauczycielami, rodzicami, opiekunami uczestniczyli w wyjątkowej modlitwie różańcowej.  Dzieci i młodzież ubrani w kamizelki i odblaskowe opaski zebrali się w kościele parafialnym, aby modlić się w intencji wszystkich pieszych by bezpiecznie przemieszczali się po drogach. W intencji podróżnych aby szczęśliwie docierali do swoich celów podróży. W intencji kierowców aby bezpiecznie, rozważnie i bez brawury prowadzili swoje pojazdy. W intencji wszystkich pomagających ofiarom wypadków, za strażaków, policjantów, służby medyczne i wszystkich ludzi dobrej woli aby za bezinteresowną pomoc Bóg obficie błogosławił.


 
Po nabożeństwie wszyscy zebrali się przed kościołem, aby w modlitwie polecić ofiary wypadków i wypuścić „Światełko do nieba”.
 
W trosce o bezpieczeństwo uczestników tego wyjątkowego różańca, uczniowie wręczali opaski odblaskowe, poprawiające ich widoczność  na drodze.


 
Wspólny różaniec i modlitwa oraz odblaskowe kamizelki były wspaniałą lekcją bezpieczeństwa dla wszystkich zgromadzonych w kościele. U wielu wzbudziły zadumę nad kruchością życia ludzkiego jak również odpowiedzialnością za życie swoje i swoich bliźnich.
 
Odblaskowy różaniec był kolejnym działaniem w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.
 
Abyśmy szczęśliwie wracali do naszych domów ...
Na całym świecie co roku na drogach ginie ponad milion 200 tys. osób. Według policyjnych statystyk w Polsce w  2017 r. w – 8197 wypadkach drogowych zginęło 873 pieszych, w tym  w wypadkach z winy pieszych 425 osób. Zabici piesi stanowili 31% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych (łącznie 2810 osób).
 

Liczba wyświetleń: 526
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30