Odblaskowy różaniec w Pasierbcu

09.10.2018
8 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej z Pasierbca wraz z nauczycielami, rodzicami, opiekunami uczestniczyli w wyjątkowej modlitwie różańcowej.  Dzieci i młodzież ubrani w kamizelki i odblaskowe opaski zebrali się w kościele parafialnym, aby modlić się w intencji wszystkich pieszych by bezpiecznie przemieszczali się po drogach. W intencji podróżnych aby szczęśliwie docierali do swoich celów podróży. W intencji kierowców aby bezpiecznie, rozważnie i bez brawury prowadzili swoje pojazdy. W intencji wszystkich pomagających ofiarom wypadków, za strażaków, policjantów, służby medyczne i wszystkich ludzi dobrej woli aby za bezinteresowną pomoc Bóg obficie błogosławił.

Po nabożeństwie wszyscy zebrali się przed kościołem, aby w modlitwie polecić ofiary wypadków i wypuścić „Światełko do nieba”.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników tego wyjątkowego różańca, uczniowie wręczali opaski odblaskowe, poprawiające ich widoczność  na drodze.

Wspólny różaniec i modlitwa oraz odblaskowe kamizelki były wspaniałą lekcją bezpieczeństwa dla wszystkich zgromadzonych w kościele. U wielu wzbudziły zadumę nad kruchością życia ludzkiego jak również odpowiedzialnością za życie swoje i swoich bliźnich.

Odblaskowy różaniec był kolejnym działaniem w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

Abyśmy szczęśliwie wracali do naszych domów ...
Na całym świecie co roku na drogach ginie ponad milion 200 tys. osób. Według policyjnych statystyk w Polsce w  2017 r. w – 8197 wypadkach drogowych zginęło 873 pieszych, w tym  w wypadkach z winy pieszych 425 osób. Zabici piesi stanowili 31% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych (łącznie 2810 osób).