A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” dla Szkoły Podstawowej w Mordarce

31.10.2018
W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa w Mordarce realizowała projekt „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, którego celem jest poprawa poczucia bezpieczeństwa w szkole i jej okolicy.

 
W szkole zostały  przeprowadzone badania ankietowe wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, diagnozujące zagrożenia na terenie szkoły oraz poza nią. Diagnozie poddane zostały dwa obszary realizacji: przemoc szkolna oraz miejsca niebezpieczne, które znajdują się w szkole lub w jej najbliższym otoczeniu. Analiza ta była bardzo ważna i miała  istotny wpływ na opracowanie wraz z partnerami projektu Zintegrowanego Planu Działania, który wyznaczył priorytety zmierzające do poprawy bezpieczeństwa uczniów.

W listopadzie 2017 roku odbyło się spotkanie partnerów projektu, które miało na celu wypracowanie kompleksowego systemu działań opartych na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym z samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych i patologicznych, np. przemocy w szkole.  Mając na uwadze konieczność kształtowania wśród uczniów właściwych postaw prozdrowotnych związanych z promowaniem zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie, higienę osobistą i higienę otoczenia, aktywność fizyczną oraz bezpieczeństwo nasza szkoła podjęła się realizacji wielu zadań, których celem było rozwiązanie zaplanowanych problemów priorytetowych.

Realizacja zaplanowanych działań pozwoliła na uzyskanie honorowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Uroczysta gala  z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawła Dzierżaka odbyła się 25 października br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.Powyższe przedsięwzięcie wpisało się w obchody 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości uczestniczyli również Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, przedstawiciele szkół oraz Policji województwa małopolskiego.

Posiadanie tytułu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” jest nobilitacją dla szkoły i ważną informacją dla rodziców i uczniów.


Liczba wyświetleń: 345
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30