Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

30.10.2018
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach od 9 do 19 listopada 2018 r. na terenie całego powiatu limanowskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. W okresie akcji szczepienia zaleca się:
  • nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów prowadzić je na smyczy lub w kagańcu
  • kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji
  • nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej lub nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast się zgłosić do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.