Po obradach XXIX sesji Rady Gminy Limanowa

07.09.2018
W dniu  6 września 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XXIX sesja Rady Gminy Limanowa. W posiedzeniu sesji  uczestniczyli radni, sołtysi, Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, jego Zastępca – Marian Mąka, kierownicy i dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych gminy, jak również zaproszeni goście: Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Młyński, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia.

Na początku obrad, Pan Marian Mąka Zastępca Wójta Gminy Limanowa, przedstawił informację  o działalności Wójta w okresie międzysesyjnym. Ponadto radni zapoznali się z informacją z wykonania budżetu Gminy Limanowa za pierwsze półrocze 2018 r.

Ponadto podczas sesji Rada Gminy Limanowa podjęła uchwały w sprawie:
  • zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2018 r.,
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • udzielenia dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kisielówce,
  • uchwalenia Statutu Gminy Limanowa,
  • uchwalenia Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Gminy Limanowa,
  • wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w Dąbrowie – Gmina Chełmiec,
  • wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w Starej Wsi,
  • ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej,
  • rozpatrzenia skargi.

W ramach interpelacji i wniosków radni zgłosili kwestie związane z:
  • likwidacją szkód powodziowych powstałych na terenie gminy podczas intensywnych opadów deszczu w lipcu i sierpniu 2018 r., głównie w sołectwach Stara Wieś I, Rupniów, Walowa Góra, Bałażówka, Łososina Górna, Kisielówka,
  • wystąpieniem do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z wnioskiem o zabezpieczenie i regulację cieków wodnych na terenie gminy, a mianowicie rzeki Łososinka, potok Starowiejski, potok Bednarki, potok Smolnik,
  • bieżącym remontem dróg i dostarczaniem materiału kamiennego na drogi wewnętrzne i osiedlowe,
  • składowaniem odpadów komunalnych w miejscach publicznych.