Pasierbiec - "Najpiękniejsza małopolska wieś" oficjalnie nagrodzona!

28.09.2018
Nagrodę  w wysokości 50 000,00 zł z przeznaczeniem na zadania służące dalszemu rozwojowi  wsi odebrała w dniu 23 września br. sołtys Pasierbca Maria Twaróg. Przyznana nagroda pieniężna to  efekt  zajęcia przez sołectwo Pasierbiec II miejsca w konkursie "Najpiękniejsza małopolska wieś" zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Wręczenie nagród w konkursie miało miejsce w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, gdzie zebrali się przedstawiciele nagrodzonych samorządów.

Odbierającej nagrodę sołtys Pasierbca Marii Twaróg w tak ważnej chwili towarzyszyli  -  Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik.

Nagrody w imieniu Organizatorów wręczyli: Leszek Zegzda z zarządu województwa, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich SWM Jacek Soska oraz radny Stanisław Pasoń. A już dziś wiadomo na co przeznaczona będzie nagroda - na miejscu w Pasierbcu obok stadionu sportowego powstanie siłownia zewnętrzna, a inwestycja zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku -  w terminie do 14 listopada.

Jeszcze raz gratulujemy sołtys wsi Pasierbiec przyznanego tytułu i tego że dzięki wygranej w konkursie gmina Limanowa wzbogaci sie o dodatkowy obiekt sportowo-rekreacyjny, służący aktywizacji społeczności lokalnej.