Historia Polski z polskimi świętymi w Szkole Podstawowej w Kłodnem

27.09.2018
W czwartek 27 września 2018 r. godz. 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie historyczno-patriotyczne z cyklu "Historia Polski z polskimi świętymi". Poświęcone one będzie św. Kindze. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Świerczek.

Wstęp wolny.

Św. Kinga (Kunegunda) to księżna krakowska i sandomierska z XIII wieku, starosądecka klaryska, dawna patronka Polski i Litwy. To kolejna święta, obok św. Jadwigi Królowej, łącząca narody Polski i Węgier. Jej świętość nie przemija, żyje świętymi i pragnie świętości.

Ks. Piotr Świerczek to młody kapłan pochodzący z Męciny. Ksiądz Piotr jest człowiekiem wyjątkowej kultury osobistej, wybitnym narratorem, który od października rozpocznie kolejne studia - historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.