A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Jednostki OSP z dofinasowaniem z Województwa Małopolskiego

07.08.2018
5,2 mln zł – to kwota jaka trafi z samorządu Województwa Małopolskiego do 258 małopolskich jednostek w ramach projektów "Małopolskie Remizy" oraz "Bezpieczna Małopolska" - 3 mln na remonty remiz, a ponad 2,2 mln zł na zakup samochodów i sprzętu. Wśród beneficjentów programów znalazło się pięć jednostek z terenu gminy Limanowa.
Uroczyste wręczenie umów odbyło się 3 sierpnia br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a  dokonali go marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, członek zarządu województwa małopolskiego Grzegorz Lipiec oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska. W wydarzeniu uczestniczył Wicewójt gminy Limanowa – Marian Mąka oraz prezesi dwóch dofinasowanych jednostek – Tadeusz Witecki i Daniel Zagrodzki.Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, podczas swojego przemówienia podkreśliła jak ważną rolę w wymienionych projektach odgrywają samorządy lokalne: – Dziękuję wszystkim Wójtom, Burmistrzom, Prezydentom, że znajdujecie w swoich projektach budżetowych środki również dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Bez Waszego wkładu realizacja tych projektów nie byłaby możliwa. Wspólne działania Województwa Małopolskiego  oraz lokalnych władz samorządowych sprawiają, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.  

W ramach programu  „Małopolskie remizy”  dofinasowanie w kwocie 31.170,00 zł otrzymał projekt pn. „Modernizacja budynku remizy OSP w Wysokiem”, który obejmie m.in. wymianę okładziny schodów zewnętrznych, wymianę posadzki wejścia do budynku, wykonanie okładziny ścian w kotłowni i komunikacji do garażu oraz malowanie elewacji budynku. Całkowity koszt zadania wyniesie 75.226,43 zł.
Dodatkowo dzięki dotacjom z „Bezpiecznej Małopolski” do strażaków z pięciu jednostek z terenu gminy Limanowa (Rupniów, Stara wieś, Wysokie, Nowe Rybie, Pisarzowa) trafi sprzęt zapewniający gotowość bojową m.in. agregat prądotwórczy, odzież ochronna do działań  bojowych, motopompa pływająca, aparaty powietrzne oraz sygnalizatory temperatury i bezruchu. Całkowity koszt sprzętu to 49. 884,00 zł z czego 23.245,00 zł to kwota przyznanej na ten cel dotacji.
 


Liczba wyświetleń: 582
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30