A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Sezon turystyczny oficjalnie otwarty!

25.06.2018
Tradycyjnie jak co roku w ostatnią niedzielę czerwca na górze Paproć zainaugurowany został letni sezon turystyczny w Gminie Limanowa. Na wszystkich przybyłych na szczyt Paproci czekało mnóstwo atrakcji i pomimo nie do końca letniej aury uroczystość zgromadziła  wielu turystów oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.

Całość rozpoczęła msza św., którą  odprawił ks. proboszcz parafii w Łososinie Górnej ks. dr Kazimierz Fąfara przy oprawie muzycznej orkiestry parafialnej w Łososinie Górnej. Następnie oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan  wraz z Zastępcą Wójta  Marianem  Mąka, Przewodniczącym Rady Gminy Limanowa Stanisławem Młyńskim oraz radną Gminy Limanowa i jednocześnie sołtys wsi Koszary Zuzanną Kolawa, życząc zebranym udanego wypoczynku w czasie wakacji. Do życzeń dołączył się także Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.Po części oficjalnej na scenie rozpoczęły sie występy najmłodszych: grupy trzylatków "Smerfów" oraz grupy pięciolatków "Słoneczek" z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku. Kolejno ze śpiewem i tańcem zaprezentowały się grupy "Nutki" i "Girls Dance" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Limanowej. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami do "Bajkowej Krainy Malucha" zabrała animator kultury Paulina i kaczka Daisy. Wiele radości sprawiły przygotowane konkursy, w których mimo padającego wówczas deszczu wzięły udział całe rodziny.Kolejnym występem, który miał miejsce na scenie był koncert zespołu muzycznego "ROZ BAND". Pięcioro młodych muzyków tworzących zespół zachęciło do tańca pierwszych odważnych, już przy bardziej sprzyjającej  aurze.Jeszcze bardziej tanecznie przed sceną zrobiło się podczas koncertu zespołu muzycznego "CRATIVE BAND"a przed i po występie zespołu miało miejsce losowanie nagród w bezpłatnej loterii. Do wszystkich, do których na górze Paproć  uśmiechnęło się szczęście trafiły cenne nagrody rzeczowe - m.in.  piłki, plecaki, torby turystyczne, namioty, śpiwory, słuchawki, powerbanki oraz nagroda główna - tablet.W trakcie trwania uroczystości specjalny pokaz sprzętu drogowego zaprezentowali członkowie Auto Moto Klubu Limanowa, na miejscu można było skorzystać z przejażdżek konnych, bezpłatnych urządzeń rekreacyjnych i dmuchańców oraz ścianki wspinaczkowej przegotowanej przez GOPR Limanowa.

O godz. 20.00 cała uwaga uczestników uroczystości skupiła się na meczu Polska-Kolumbia. Specjalnie zorganizowana na tą okoliczność Strefa Kibica zgromadziła zarówno tych najbardziej zagorzałych jak i na co dzień mniej kibicujących fanów futbolu, do których powędrowały gadżety mundialowe.Niestety wspólny głośny doping nie pomógł naszej reprezentacji, a przegrana z Kolumbią 3:0 sprawiła że wszyscy rozchodzili się po meczu w kiepskich nastrojach.
Tym sportowym akcentem zakończyła się uroczystość inaugurująca sezon turystyczny w Gminie Limanowa, więc  teraz nie pozostaje nic innego jak odpowiednio wykorzystać wakacyjny czas i wyruszyć na szlak. Udanych i pełnych wrażeń wędrówek!
 


Liczba wyświetleń: 675
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30