Rusza budowa oczyszczalni i kanalizacji w Starej Wsi I za blisko 14 milionów złotych

15.06.2018
Z początkiem lipca br. rozpocznie się budowa nowej oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji sanitarnej w sołectwie Stara Wieś. To trzyletnie zadanie kosztować będzie prawie 14 milionów złotych. Stara istniejąca obecnie oczyszczalnia ścieków w Starej Wsi Wola, zostanie całkiem zlikwidowana, a w zamian na specjalnie wykupionej pod ten cel działce  powstanie nowa inwestycja - będzie to oczyszczalnia ścieków mechaniczno-biologiczna o wydajności nominalnej 661 m3/d, pracująca w oparciu o technologię MBR.

Umowa  z wykonawcą zadania - Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym "GOLDFOOD" z Nowego Sącza została podpisana w dniu 4 czerwca br. w Urzędzie Gminy Limanowa, w obecności zastępcy Wójta Gminy Limanowa Mariana Mąka oraz insp. ds. zamówień publicznych - Ryszarda Lachora.

Nowy obiekt składał się będzie z zespołu urządzeń oczyszczania mechanicznego, wielofunkcyjnego reaktora biologicznego i urządzeń do przeróbki nadmiernego osadu. Wraz z oczyszczalnią wykonane zostaną także dwa odcinki kanalizacji sanitarnej w Starej Wsi dla dwóch zlewni  - pierwszej o długości 5,2 km, a drugiej o długości 4,6 km.

Zlewnia pierwsza (Zlewnia A) obejmie osiedla: Tokarzówka, Dzielec , Wola.

Zlewnia druga (Zlewnia A2) obejmie osiedla: Tokarzówka, Wojtasówka, Kretówki.

Koncepcja kanalizacji na Starej Wsi  przewiduje również kolejne zlewnie jednak inwestycje rozpoczynamy z podpięciami wymienionymi powyżej, ujętymi w kosztorysie w/w umowy.

Szczegółowy zakres prac przy obu zlewniach obejmie:  wykonanie kanalizacji sanitarnej z rur PVC wraz ze studzienkami, roboty ziemne, odwodnienie, roboty odtworzeniowe.

Wykonanie zadania rozpocznie sie z początkiem lipca, a zakończenie całości robót planowane jest na koniec  października 2020 r. Inwestycja będzie służyć mieszkańcom sołectw Stara Wieś Rola, a także Stara Wieś Wola oraz Lipowe.

Całkowita wartość zadania to kwota 13.980.023,93 zł.