"RODZICE DZIECIOM" – Dzień Dziecka Pasierbiec 2018

01.06.2018
Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu miało miejsce niezwykłe przedstawienie. W rolę aktorów wcielili się rodzice uczniów, którzy zadedykowali występ swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka. Pomysłodawcą i kierownikiem całego przedsięwzięcia była Dorota Kiklica, która zachęciła pozostałych rodziców do występu, a całość przedsięwzięcia uzgodniona została z dyrektor szkoły - Rozalią Kuchta. W role aktorów wcielili się: Dorota Kiklica, Krzysztof Dudziak, Tomasz Wojcieszak, Halina Mucha, Szymon Twaróg, Kacper Czop, Katarzyna Strach, Dorota Bednarczyk, Lidia Zapała, Jan Halota, Mateusz Kasiński, Sławomir Rymarczyk, Marzena Nowak, Joanna Szewczyk, Barbara Piórkowska, Anna Kasińska.

Przez kilka tygodni aktorzy – rodzice spotykali się na próbach teatralnych ćwicząc swoje role, samodzielnie przygotowując kostiumy i dekoracje do występu. W przeszłości to dzieci pojawiały się na scenie, a rodzice z dumą przyglądali się ich występom z boku. Tym razem ku radości najmłodszych role się odwróciły. Młodzi widzowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się aktorskim zmaganiom swoich rodziców, a o tym że występ należał do bardzo udanych najlepiej świadczył rozbrzmiewający z sali śmiech, gromkie brawa oraz owacje na stojąco.

Największym osiągnięciem Organizatorów na czele z główną inicjatorką - Dorotą Kiklica było pozyskanie darczyńców, sponsorów, ludzi chętnych przekazać coś dla dzieci. To dzięki nim wszystkie dzieci ze szkoły, czyli ok. 250 uczniów otrzymało upominki oraz dodatkowe nagrody za najlepsze przebrania.

"Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić" - tymi słowami Organizatorzy pragną podziękować wszystkim sponsorom za okazane serce i hojność przy realizacji projektu, a byli nimi:
Firma KORAL,  Firma TYMBARK, " ANDREW" s.c. Krzysztof Kowalczyk Sławomir Kowalczyk,  BOBAS,  FUPH GM Meble Grzegorz Mucha,  BOX MEBLE, ORTO-MED Łukasz Kowal, TOP CEZAR,  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Laskopol", DORATEX Zbigniew Szewczyk, "Studio na Zielonej" Zofia Kita,  FIS-KUZ Biuro Usług Finansowo Księgowych,  TRANS -BET,  Bank Spółdzielczy w Limanowej,  Dom Weselny "Na Wesołej "Stanisław Zieliński. Podziękowania kierują również do rodziców za przyłączenie się do projektu i pomoc w jego realizacji: Małgorzacie Golonka, Marcie i Maciejowi Golonka, Krzysztofowi i Renacie Dudziak, Katarzynie i Krzysztofowi Strach, państwu Barbarze i Ryszardowi Furtak za piękny stragan, przygotowany specjalnie na okoliczność  występów oraz sołtys wsi Marii Twaróg.

Warto nadmienić, że nowatorski sposób świętowania Dnia Dziecka pn. "RODZICE DZIECIOM" w Szkole Podstawowej w Pasierbcu udało się zrealizować dzięki wzajemnej współpracy rodziców i dyrekcji placówki , a co najważniejsze - inicjatywa spotkała się z wielkim entuzjazmem najmłodszych.