Ponad 300 czwartoklasistów z Gminy Limanowa uczyło się pływać

28.06.2018
20 czerwca br. 302 uczniów klas czwartych wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Limanowa zakończyło naukę pływania w ramach projektu „Organizacja zajęć nauki pływania dla uczniów z terenu Gminy Limanowa”. Program realizowany był od 16 kwietnia do 20 czerwca br. i został sfinansowany ze środków własnych Gminy Limanowa oraz wpłat rodziców.

W ramach programu uczniowie mieli zapewnione 16 godzin zajęć nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni położonej przy ul. Zygmunta Augusta w Limanowej. Uczestnicy programu mieli również zapewniony dowóz na basen oraz opiekę nauczycieli w trakcie dowozu i pobytu na pływalni. Dzieci w ramach realizowanych zajęć rozwinęły podstawowe umiejętności pływackie, poprawiły kondycję oraz poznały zasady bezpiecznego zachowania się w wodzie. Łączny koszt realizacji projektu to 102.000,00 zł z czego wkład Gminy Limanowa wyniósł 86.900,00 zł, a wpłaty rodziców 15.100,00 (50 zł za dziecko).