Po raz czwarty świętowano "Dzień Kaniny - Święto Rodziny"

04.06.2018
Wspaniała zabawa miała miejsce w niedzielę  3 czerwca obok Szkoły Podstawowej w Kaninie. Rada Sołecka wspólnie z Dyrekcją szkoły zorganizowały już po raz czwarty "Dzień Kaniny - Święto Rodziny", a na uroczystość licznie całymi rodzinami przybyli mieszkańcy Kaniny oraz okolicznych miejscowości.
Punktualnie o godz. 15.00 uroczystość rozpoczęła sołtys wsi Barbara Hebda wraz z dyrektor szkoły  Haliną Śmierciak, serdecznie witając przybyłych na uroczystość gości oraz mieszkańców. A na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli goście w osobach: Wicewójt Gminy Limanowa  Marian Mąka, Sekretarz Gminy Marek Ziaja, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk,  Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Grzegorz Biedroń, Radni Gminy Limanowa  Edward Bugajski i Krzysztof Popardowski, Sołtys wsi Wysokie  Władysław Lorek, Prezes OSP Wysokie Tadeusz Witecki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał wraz z małżonką Dorotą Musiał - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiem Bogdan Kożuch oraz ks. proboszcz Parafii w Kaninie Jan Raś i ks. wikariusz Marian Dudek .

Następnie na scenie rozpoczęły sie prezentacje uzdolnionych artystycznie dzieci ze szkoły w Kaninie, których występ dał w tym roku placówce II miejsce podczas Przeglądu "MaGa". Gościnnie wystąpiła także laureatka Konkursu Śpiewu na Przeglądzie "MaGa" - Łucja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie.

Kolejno dla najmłodszych uczestników zabawy odbyły sie animacje i konkursy rodzinne z nagrodami do których zapraszała m. in. maskotka - Kaczor Donald. Śmiechu było co nie miara, a na równi wraz z dziećmi w zabawy z balonem, przeciąganie liny czy rodzinne tańce i akrobacje  bawili się i dorośli.

Podczas trwania zabawy najmłodsi otrzymali soczki od Firmy "TYMBARK" oraz lody "KORAL", ponadto dzieci skorzystać mogły na miejscu z darmowych urządzeń dmuchanych.

Dodatkową atrakcją i ubarwieniem całej uroczystości był konkurs METAMORFOZY, gdzie przemianie wizualnej trzech ochotniczek dokonały fryzjerka Józefa Lizak-Salon Fryzjerski "Żozefina", kosmetyczka mobilna - Visage And Make Up By Sylwia Oleksy, a o ubiór zadbała Jolanta Ranosz - ONO BOUTIQE Sklep odzieżowy. Panie w nagrodę za odwagę i uczestnictwo w Metamorfozie otrzymały piękne torebki ufundowane przez sponsorów.

Po konkursach miał miejsce regionalny akcent uroczystości, a na scenie zaprezentował się Zespół Regionalny "Kijom Worci" z Pisarzowej, który na miejsce występu dotarł dzięki jednemu ze sponsorów - firmie transportowej „Oskarbus” Bronisława Ociepki. Serdeczne podziękowania za piękny występ sołtys Kaniny Barbara Hebda złożyła na ręce Kierownika Zespołu Małgorzaty Raczek, a po prezentacjach przyszedł czas na rozstrzygnięcie loterii, która przez cały czas trwania uroczystości trwała na miejscu wydarzenia.  Losowanie nagród podarowanych przez sponsorów ze względu na ilość nagród trwało ponad godzinę, a do niektórych szczęśliwców trafiło czasem po kilka nagród.

Emocje związane z losowaniem można było tuż po zakończeniu loterii rozładować przy muzyce Zespołu "FORTE". Chętnych do tańca z minuty na minutę było coraz więcej i nawet deszcz nie przerwał zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Czwarty "Dzień Kaniny - Święto Rodziny" przeszedł do historii, a całość przedsięwzięcia nie byłaby możliwa gdyby nie liczni sponsorzy. Przy tej okazji organizatorzy składają podziękowania sponsorom, którymi byli:
Urząd Gminy Limanowa oraz Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan
Starostwo Powiatowe w Limanowej  oraz Wice Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga
Stacja paliw „Moya” Bożena Kuźma, Wysokie
Strefa 52 Paintball Męcina
Ono Boutique Sklep Odzieżowy
Łukasz Rybarski
Wśród darczyńców znalazła się również rodzina z Wysokiego pragnąca zachować anonimowość