III Piknik rodzinny w Starej Wsi I

21.06.2018
Dnia 17 czerwca w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi po raz trzeci odbył się piknik rodzinny. Była to wspaniała okazja do zabawy i integracji całego środowiska szkolnego. Wzięli w niej udział rodzice i dzieci oraz nauczyciele i obsługa szkoły.
Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły Halina Mąka, która podziękowała zebranym za przybycie i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Do życzeń dołączyła się przewodnicząca Rady Rodziców - Magdalena Krzyżak.

Potem sceną zawładnęły dzieci.  Zadedykowały one swym rodzicom pełen ciepła i miłości występ artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty i serduszka z bibuły. Na zakończenie odśpiewały ukochanym  mamom i tatom gromkie „Sto lat”.
Następnie rozpoczęła się degustacja różnorodnych potraw. Pyszne przekąski i ciasteczka wszystkim przypadły do gustu.  Dzieci chętnie brały udział w wielu atrakcjach i konkursach przygotowanych przez ubranych w barwne stroje animatorów. Najmłodsi mieli do dyspozycji również zjeżdżalnię, dmuchany zamek i ściankę wspinaczkową.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym sympatyczne panie wyczarowywały na buziach dziewczynek i chłopców postaci z różnych bajek. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły także figurki z masy solnej, które później z dumą prezentowały rodzicom. Bardzo interesujący był również pokaz przygotowany przez miejscowych strażaków. Wszyscy byli pod wrażeniem ich sprawności i precyzji. Na szczęście w tym roku pogoda  sprzyjała i uczestnicy mogli przez kilka godzin cieszyć się swoim towarzystwem, spędzając ten czas na rozmowach i zabawie.

Organizatorzy kierują słowa wdzięczności do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tej miłej uroczystości. Serdecznie dziękują  rodzicom, sponsorom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły, a w szczególności paniom nauczycielkom, które czuwały nad całością tj.:  Agnieszce Biedzie, Annie Kwit i  Iwonie Koczanowicz. Na ręce przewodniczącej Rady Rodziców -  Magdaleny Krzyżak oraz wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie i zorganizowanie pikniku.
Wszyscy mają nadzieję, że spotkają się w tym samym, a może i jeszcze liczniejszym gronie za rok.
Lista sponsorów:
  • TYMBARK MWS sp.z.o.o. Sp.K.;
  • Zakłady Mięsne SZUBRYT, Zbigniew Szubryt;
  • Zarząd Kółka Rolniczego;
  • F.G.H.U „ EDEN”, Teresa Woźniak.