Zakaz użytkowania wody z wodociągów wiejskich w Młynnem i Rupniowie II

17.05.2018
Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarialnego w Limanowej woda z wodociągu wiejskiego Rupniów II oraz Młynne z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych parametrów mikrobilogicznych i fizycznych,  nie nadaje się do spozycia.
Inspektorat decyzją zarządza następująco :
" Zakaz użytkowania wody do celów spożywczych i higienicznych( spożywanie, przygotowywanie posiłków, mycie, sprzątanie pomieszczeń itp.)z wodociągu wiejskiego Rupniów II oraz Młynne do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań wody z przedmiotowych wodociągów. Woda ta może być używana do celów sanitarnych ( spłukiwanie toalet)."  Decyzja jest ważna do momentu odwołania.

Jednostki odpowiedzialne za w/w wodociągi : Spółka Wodno Kanalizacyjna Rupniów II oraz Spółka Wodno-Kanalizacyjna w Młynnem.