XVI Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II

25.05.2018
Pod hasłem „Pilnujcie mi tych szlaków” organizowany jest po raz szesnasty Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II. W Rajdzie mogą uczestniczyć: drużyny do 10 osób, młodzież szkolna pod opieką nauczyciela oraz osoby indywidualne. Uroczyste podsumowanie Rajdu odbędzie się dnia 8 czerwca 2018 r. przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, ul. Zygmunta Augusta.

PROGRAM:
- do godz. 11.00 - zgłoszenia przybyłych grup lub uczestników indywidualnych, oraz  przekazanie do oceny kronik rajdu;
- godz. 11.00 –  krótki konkurs z wiedzy na temat: 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski
- godz. 12.00 – Msza  św. w intencji Ojczyzny i polskiej młodzieży, za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, w setną rocznicę odzyskania Niepodległości;
- ogłoszenie wyników konkursów z wiedzy i na kronikę rajdową, oraz rozdanie nagród;
- posadzenie Dębu Niepodległości przez uczestników Rajdu Szlakami Papieskimi
- wspólne zdjęcie
- tradycyjny poczęstunek (agapa)

Organizatorzy w przygotowanym Regulaminie Rajdu Rajdu proponują uczestnikom kilka tras Szlaków Papieskich w Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Sądeckim i Gorcach. Regulamin zawiera też wykaz miejsc, w których można zatrzymać się na nocleg.