XII Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego w Szkole w Rupniowie

02.05.2018
„Pan Wyspiański bystrym okiem przygląda się uczniom z góry...”

XII Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego rozpoczął się zacytowanymi wyżej słowami hymnu szkoły w Rupniowie. 26 kwietnia2018 r. odbyły się zmagania dotyczące jednej z dziedzin twórczości artysty - dramatu. W tym roku uczestnicy przygotowali scenki teatralne z „Wesela” i „Warszawianki”.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. W jury zasiadali:
  • Teresa Szczurowska - Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie
  • Barbara Szota-Rekieć - dyrektor Liceum Plastycznego im. Jata Matejki w Nowym Wiśniczu
  • Małgorzata Mróz - pedagog Liceum Plastycznego im. Jata Matejki w Nowym Wiśniczu
  • Stanisław Jacek Kołodziejczyk – z Towarzystwa Miłośników Krakowa
  • Krzysztof Niedźwiedzki - reżyser, przedstawiciel teatru KTO

Po profesjonalnie przygotowanych wystąpieniach jurorzy ustalili następujący werdykt:

szkoła podstawowa:
I miejsce: Męcina (Piotr Kurczab, Dominika Wiewióra, Jakub Woźniak, Kinga Poręba, Szymon Jabłoński)
II miejsce: Mordarka (Wiktoria Janik, Zuzanna Jelica, Sylwia Mól, Łukasz Jasica, Łukasz Dudek)
III miejsce: Rupniów (Martyna Smorońska, Igor Smoroński, Jakub Wroński, Bartosz Opach)

gimnazjum:
I miejsce: Męcina (Alicja Wideł, Urszula Woźniak, Krzysztof Leśnik, Mateusz Włodarczyk)
II miejsce: Rupniów (Anna Twaróg, Klaudia Zapalska, Patrycja Dudek, Jakub Bodziony, Kacper Ślusarczyk)
III miejsce: Mordarka (Oliwia Bąba, Aleksandra Madej, Zuzanna Puch, Marta Szewczyk)

Indywidualne wyróżnienia za osobowość sceniczną otrzymały:
  • Martyna Smorońska (Rupniów) za rolę Racheli
  • Klaudia Zapalska (Rupniów) za rolę Radczyni
  • Alicja Wideł, Urszula Woźniak (Męcina) za role sióstr z „Warszawianki”
Konkurs odbył się pod patronatem Gminy Limanowa, która była sponsorem nagród. Urząd Gminy reprezentował sekretarz Marek Ziaja. Ponadto nagrody ufundowali: Stanisław Piegza i Władysław Sułkowski. Koordynatorkami konkursu były panie: Małgorzata Nowak, Maria Smoter i Magdalena Raczek.

Uczestnikom gratulujemy!