Woda w Rupniowie II i Młynnem już zdatna do picia

29.05.2018
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej, po zapoznaniu się z cząstkowymi sprawozdaniem z badań wody pobranej dnia 25.05.2018 r. z wodociągu wiejskiego Rupniów II w punktach poboru: zbiornik wyrównawczy i sieć, oraz z dnia 28.05.2018  z wodociągu wiejskiego Młynne w punktach poboru: zbiornik wyrównawczy i sieć, po dokonaniu analizy sprawozdania z badań w/w próbkek stwierdza, że jakość wody z przedmiotowych wodociągów, pod względem fizykochemicznym i bakteriologicznym  w zakresie wykonanych oznaczeń  odpowiada wymaganiom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.z 2017r. poz.2294).

Tym samym zostaje uchylony zakaz użytkowania wody z w/w wodociągów określony decyzją  z dnia 17.05.2018r.