Spotkanie autorskie z poetką Marią Pająk

08.05.2018
Dnia 23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Kaninie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowała spotkanie autorskie z poetką rodem ze Siekierczyny Marią Pająk, autorką dwóch tomików poezji. Pani Maria przeczytała zebranym dzieciom kilkanaście utworów o różnorodnej tematyce: o rodzinie, słońcu, księżycu, pajączku i tym podobne.

O czym pisze poetka? najlepiej przytoczyć w tym miejscu fragment jej wiersza, zawierający odpowiedź: "Zatrzymuję w słowach stare obyczaje, krainę dzieciństwa, która błogość daje. Wychodzę na próg serca, by popatrzeć na nie. Takie jest w moich wierszach świata oglądanie".

Spotkanie było cennym doświadczeniem dla uczniów i inspiracją do podejmowania własnych prób literackich. Z poetką przybyła córka Katarzyna, obecna była także Dyrektor szkoły - Halina Śmierciak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi  - Jacenty Musiał, sołtys wsi Kanina -  Barbara Hebda, bibliotekarka Maria Trzupek, rodzice oraz uczniowie szkoły.