A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Dofinansowanie na remont zabytkowej kapliczki w Nowym Rybiu

16.05.2018
Gmina Limanowa w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski” pozyskała środki na remont kamiennej kapliczki w Nowym Rybiu. Dzięki środkom z budżetu województwa uda się w tym roku naprawić i odrestaurować  aż 75 kapliczek znajdujących się na terenie całej Małopolski. Na ich odnowę w ramach konkursu „Małopolskie Kapliczki” Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył w 2018 roku ponad  550 tys. zł.
 
9 maja br. w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z beneficjentami konkursu z terenu subregionu sadeckiego, podczas którego Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego dokonali uroczystego wręczenia pamiątkowych czeków, informujących o otrzymanej dotacji z budżetu województwa małopolskiego. W imieniu Gminy Limanowa czek, gwarantujący dotację w wysokości 9 000 zł na realizację I etapu zadania pn. „Remont przydrożnej kapliczki w miejscowości Nowe Rybie – etap I” odebrał Wójt – Władysław Pazdan.
 
Prace związane z remontem zabytkowej kapliczki w Nowym Rybiu w pierwszej kolejności obejmą zmodernizowanie krzyża z dwoma płaskorzeźbami i figury Matki Boskiej, a następnie wyremontowana zostanie dolna kolumna  z płaskorzeźbami. Wykonane zostanie tez ogrodzenie. Realizacja zadania umożliwi odtworzenie pierwotnego wyglądu pochodzącej z 1893 roku kapliczki oraz zapobiegnie niszczeniu obiektu. Całość prac I etapu  remontu wyniesie 25 tys. zł.

 
 


Liczba wyświetleń: 337
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30