XV Gimnazjada „Wiem wszystko” w I LO

09.04.2018
9 kwietnia 2018 r.  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyła się już po raz piętnasty  Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Jan Puchała. Konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego. Zakres tematyczny Gimnazjady obejmuje wiadomości i umiejętności znajdujące się w programie nauczania wszystkich przedmiotów w gimnazjum. Coroczna Gimnazjada jest dla uczniów doskonałą okazją do porównania poziomu wiedzy, motywowania do dalszej nauki i rozwijania umiejętności. Nauczyciele mogą wyłowić nowe talenty i zachęcić podopiecznych do kontynuowania nauki w liceum.

W tym roku w konkursie wzięło udział 58 uczestników z 20 gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego. Gimnazjada składała się z dwóch etapów:
  • etapu pisemnego – testu wyboru z zakresu wszystkich przedmiotów realizowanych w gimnazjum oraz języka angielskiego, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy
  • etapu ustnego – przeprowadzonego na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”
Ciekawe pytania ze wszystkich dziedzin wiedzy ułożyli nauczyciele naszej szkoły. Całość konkursu przygotowały, jak każdego roku, Lucyna Wójtowicz i Dorota Nawaleniec. W teleturnieju „Jeden z dziesięciu” rolę Tadeusza Sznuka przejął Piotr Twaróg.

Do II etapu zakwalifikowało się 10 finalistów:
  1. Klaudia Zelek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej
    w Limanowej
  2. Karol Frączek – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
  3. Dorota Więcek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
  4. Dawid Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
  5. Gabriela Wiewióra – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
  6. Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
  7. Szymon Pajor – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
  8. Ewa Kumórkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
  9. Julia Zięba - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
  10. Patrycja Miśkowiec – Szkołą Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej

Rywalizacja wyłoniła  laureatów:
I miejsce: Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
II miejsce: Klaudia Zelek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej
III miejsce: Dawid Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a laureaci i finaliści uhonorowani zostali dodatkowymi nagrodami książkowymi i rzeczowymi, których zakup możliwy był dzięki wsparciu i życzliwości sponsorów:
  • posła na sejm RP Wiesława Janczyka
  • Starostwa Powiatowego w Limanowej
  • Urzędu Miasta Limanowa
  • Urzędu Gminy w Limanowej
  • Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej
Nagrody uczestnikom konkursu wręczali: Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, w imieniu burmistrza Władysława Biedy - Jolanta Szyler kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki  Miasta Limanowa oraz Dyrektor I LO Anna Mruk.

.