8 - 15 kwietnia szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie

09.04.2018
W okresie od 8 do 15  kwietnia br. na terenie całego powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
W okresie akcji szczepienia zaleca się:
  • nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów prowadzić je na smyczy lub w kagańcu
  • kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji
  • nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej lub nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast się zgłosić do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.