17. edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”

19.04.2018
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają w dniach 21-24 kwietnia na 17. edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni, bibliotek i instytucji kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych. Organizatorami Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi jak co roku bierze udział w akcji. W jej ramach zaplanowane są ciekawe działania, artystyczne warsztaty i lekcje biblioteczne:
  • 23 kwietnia - GBP w Starej Wsi - warsztaty dla dzieci pt.: "Polski superbohater – Marszałek Józef Piłsudski i jego tajemnice" wg scenariusza dr Wandy Matras Mastalerz;
  • 23 kwietnia - GBP w Starej Wsi: wykład Brata Pio Bergera  pt.: „Ziołolecznictwo u osób starszych". Zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach projektu "Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych"
  • 24 kwietnia - Biblioteka w Siekierczynie - warsztaty dla dzieci pt.: "Polski superbohater – Marszałek Józef Piłsudski i jego tajemnice" wg scenariusza dr Wandy Matras Mastalerz;
  • 24 kwietnia - Biblioteka w Kaninie - warsztaty artystyczne prowadzone przez Monikę Zielińską - Klimczak pt.: "Józef Piłsudski oczami mieszkańców" .

Zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach projektu "Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych".

Zapraszamy do udziału.