A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

1. Konkurs Heligonistów Woj. Małopolskiego w Mordarce

15.03.2018
Zapraszamy do udziału w 1. Konkursie Heligonistów Województwa Małopolskiego, który odbędzie się w Domu Weselnym WALEK w Mordarce 17 marca br. Organizatorem przedsięwzięcia jest w Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Zespół "Spod Kicek" z Mordarki, a inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia Józef Tokarczyk - Kierownik Zespołu "Spod Kicek".

W trosce o zachowanie rodzimej kultury Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" podejmuje działania, które służą jej przekazaniu następnym pokoleniom. Nową inicjatywą w tym zakresie jest planowany Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego, który odbędzie się w Mordarce.

Heligonka to instrument, który niesłusznie został zapomniany. Podjęta inicjatywa ma więc m.in. na celu przywrócenie tradycji muzykowania na tym instrumencie, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycyjnym muzykowaniem i śpiewem ludowym oraz przegląd, ochronę i popularyzację folkloru muzycznego regionów etnograficznych Małopolski. Konkurs ukazać ma walory ciekawego instrumentu jakim jest heligonka, spopularyzować go i zachęcić młodzież do nauki.
Początek Konkursu w dniu 17 marca o godz. 13.00 . Po przesłuchaniach konkursowych odbędzie sie gościnny występ Teatru im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej.
 
Informacja szczegółowa dot. występów dostępna będzie w opracowanym programie Konkursu który zamieszczony zostanie 9 marca br. na stronie internetowej MCK "Sokół" Nowy Sącz.


 
fot. Piotr Droździk, www.facebook.com/mcksokol

Liczba wyświetleń: 1110
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30