Święto Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi

01.12.2017
21 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi obchodziła swoje święto. Uroczystość zainaugurowała msza święta  w której udział wzięli  uczniowie, nauczyciele i rodzice.Na wstępie oficjalnej części obchodów Dyrektor Szkoły Marek Twaróg w imieniu całej społeczności szkolnej przywitał serdecznie przybyłych gości wśród których obecni byli m.in.: Wice Wójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Starej Wsi Jacenty Musiał, prezes limanowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Mordarska, sołtys wsi  Ryszard Piszczek oraz  byli pracownicy  i dyrektorzy placówki.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście.  Gratulacje i podziękowania za trud włożony w kształcenie i wychowanie uczniów oraz życzenia dalszej pomyślności i wielu owocnych lat pracy i nauki złożył m.in. Wice Wójt Gminy Limanowa Marian Mąka.

Uroczystość była również doskonałą okazją do przekazania przez Dyrektora Szkoły podziękowań i wyrazów uznania dla pracy wychowawców i nauczycieli, a w szczególności dla dwóch nauczycielek: Marii Młynarczyk - odznaczonej niedawno Medalem Prezydenta RP za Długoletnią Służbę  i  Wioletty Kurek – finalistki powiatowego etapu plebiscytu „Nauczyciel na medal” .

Uroczystą część obchodów uświetnił występ artystyczny uczniów. Widzowie docenili talent sceniczny i ogromne zaangażowanie dzieci w przygotowanie akademii, nagradzając występ gromkimi brawami.

Po zakończonej uroczystości goście udali się na uroczysty obiad. Wspólny poczęstunek sprzyjał podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły, a także spotkaniom i wspomnieniom po latach.