Prezentacja dorobku artystycznego kowali z Pisarzowej w austriackim Ybbsitz

20.12.2017
Jak co roku przed Bożym Narodzeniem kowal z Pisarzowej – Władysław Raczek wraz z bratem Wojciechem wyruszyli poza granice Polski, by zaprezentować swoje prace. Kowalstwo wywodzące się z Pisarzowej ukazane było w miejscowości Ybbsitz w Dolnej Austrii. Spotkanie kowali z innymi rzemieślnikami-artystami jak zawsze była doskonałą okazją do zaprezentowania swoich prac, poznania kultur oraz do wymiany doświadczeń.
Kowalstwo Władysława Raczka cieszyło sie dużym zainteresowaniem uczestników bożonarodzeniowego kucia, zarówno przywiezione prace, jak i sam pokaz kowalstwa zgrowadziły liczne grono sympatyków rzeźby w metalu.

Podczas zakończenia uroczystości burmistrz Ybbsitz Josef Hofmarcher wręczył uczestnikom specjalne podziękowania oraz dyplomy. Relacja flmowa pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=FPIEYKp_HCo