Małopolska Nagroda Rynku Pracy – zgłoszenia do 14 grudnia!

08.12.2017
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zaprasza do zgłaszania kandydatów do Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy - zarówno osób indywidualnych, jak i pracodawców. Kandydatów można zgłaszać do 14 grudnia 2017 r.
Celem nagrody jest promowanie osób inicjujących przedsięwzięcia wspierające rynek pracy województwa małopolskiego i rozwój zawodowy Małopolan oraz pracodawców inwestujących w pracowników i sprzyjających godzeniu życia zawodowego z prywatnym. Nagroda zostanie przyznana po raz 2. w następujących kategoriach:
  1. Osobowość Rynku Pracy - dla osoby, która jest inicjatorem, promotorem działalności wspierającej małopolskich pracodawców i pracowników. Tym tytułem zostanie nagrodzona działalność wyróżniająca się na tle innych i związana z aktualnymi potrzebami rynku pracy oraz mająca na celu niwelowanie jego problemów i niedostatków lub promowanie dobrych praktyk służących polepszeniu sytuacji mieszkańców regionu na rynku pracy, a także zwiększeniu konkurencyjności podmiotów gospodarczych województwa małopolskiego.
  2. Małopolski Pracodawca Roku:
  • Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników - dla pracodawcy, który inwestuje w rozwój zawodowy pracowników i wspiera ich w podnoszeniu kwalifikacji. Tym wyróżnieniem zostaną uhonorowani pracodawcy (zatrudniający do 50 pracowników i powyżej 50 pracowników) zapewniający stabilność zatrudnienia i wywiązujący się ze swoich zobowiązań wobec pracowników, a także stosujący między innymi rozwiązania sprzyjające zarządzaniu wiekiem w firmie oraz adaptacji nowych pracowników w miejscu pracy;
  • Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie - dla pracodawcy, który wykraczając poza obowiązki uregulowane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa pracy, stosuje również inne rozwiązania mające na celu wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym
Zgłoszenia kandydatów do nagrody w kategoriach Osobowość Rynku Pracy oraz Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników będą przyjmowane do 14 grudnia 2017 r. Mają charakter otwarty - mogą być dokonywane przez instytucje, organizacje gospodarcze oraz przedsiębiorców za zgodą zgłoszonych, a także indywidualnie przez zainteresowane podmioty, osoby. Wnioski o przyznanie nagrody w kategoriach Osobowość Rynku Pracy oraz Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2018" w kancelarii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków. Oceny zgłoszonych propozycji dokona Kapituła złożona z reprezentantów Zarządu Województwa Małopolskiego oraz instytucji z obszaru gospodarki, rynku pracy i edukacji.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia, która odbędzie się pod koniec stycznia 2018 r. w Krakowie.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znajść na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie