Zespół "Spod Kicek" i KGW Męcina na Festiwalu Teatrów Wiejskich

09.11.2017
Zespół "Spod Kicek" z Mordarki oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny reprezentowało Gminę Limanowa podczas XII Małopolskiego Festiwalu Teatrów Wiejskich, który odbył sie w Wiśniowej. Grupy z naszej gminy prezentowały się podczas Festiwalu wśród 14 grup z terenu Małopolski.

Programy przygotowane przez grupy występujące podczas tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Wiejskich oceniane były przez Komisję Artystyczną w składzie :
- dr hab. Stanisław Węglarz - etnolog /przewodniczący/
- dr Artur Czesak - językoznawca
- Józef Maniecki - muzyk
- Agnieszka Słomka - reżyser
która po obejrzeniu wszystkich występów przyznała w kat. teatrów obrzędowych Zespołowi "Spod Kicek" z Mordarki I miejsce za program pt. "Zapusty", a członkiniom KGW Męcina wyróżnienie za program pt. "Swaty".

Grupom z naszej gminy gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów!

Poniżej protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej Festiwalu.

Na zdjęciach nasze grupy podczas występu na tegorocznej "Limanowskiej Słazie", gdzie grupy prezentowały programy takie jak w Wiśniowej.