„Śniadanie daje moc” w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

09.11.2017
8 listopada br. po raz pierwszy  w Szkole Podstawowej w Starym Rybiu zorganizowano wspólne śniadanie dla uczniów klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach Ogólnopolskiego Programu „Śniadanie daje moc”.  Na wspólny posiłek zostali zaproszeni też uczniowie klasy IV. Celem programu jest przekazanie informacji najmłodszym na temat zdrowego odżywiania i znaczenia spożywania śniadania jako pierwszego i ważnego posiłku. Posiłek ten daje nam siłę na cały dzień do nauki i pracy. Wychowawczyni oddziału przedszkolnego Sylwia Sroka przygotowała prezentację multimedialną  i gazetkę szkolną dotyczącą zdrowego odżywiania, dzieci poznawały produkty, które należy spożywać, aby organizm prawidłowo funkcjonował.
Na śniadanie podane były: rożnego rodzaju pieczywa, sery, wędliny, masła, płatki zbożowe, musli, dżemy i miody, warzywa (pomidory, ogórki, rzodkiewki, sałaty, papryki, cebule), do picia serwowane było mleko, herbata z cytryną i miodem, kakao i bezpośrednie soki jabłkowo- pomarańczowe.

Dzieci bardzo chętnie próbowały wszystkich produktów. Nauczyły się, jak można w łatwy i szybki sposób przygotować pierwszy i najbardziej wartościowy posiłek, który jeszcze lepiej smakuje w gronie przyjaciół.