A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Nowe inicjatywy w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

02.11.2017
Obecny rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie to czas wielkich zmian, szczególnie dla  klas I, IV oraz VII szkoły podstawowej. Uczniowie mają więcej lekcji i coraz cięższe plecaki. W szkole z inicjatywy Dyrekcji, Samorządu Uczniowskiego oraz przy wsparciu rodziców zrodził się pomysł, aby w każdym miesiącu ogłosić jeden tydzień bez zadań domowych. To przedsięwzięcie ma na celu nie tylko odciążenie uczniów, ale przede wszystkim stworzenie okazji do rozwijania swoich pasji oraz kreatywnego spędzania popołudnia z rodziną. Poziom nauczania z pewnością nie jest zagrożony, ponieważ uczniowie maksymalnie wykorzystują czas na lekcji, angażując się w swoją pracę. Ponadto po zajęciach wychowankowie mają możliwość skorzystania ze świetlicy szkolnej działającej do godz. 17.00. Tam nie tylko aktywnie spędzają czas, ale też mogą liczyć na dodatkowe objaśnienie niezrozumiałych treści przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów, którzy w wyznaczonych terminach pełnią swój dyżur. Takie rozwiązania zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców.

Kolejną kwestią, która martwiła głównie rodziców, były przeciążone plecaki. Aby zaradzić temu problemowi, Dyrektor Maria Lupa na wniosek SU zadbała o to, by na szkolnych korytarzach pojawiły się nowoczesne szafki niczym z amerykańskich seriali młodzieżowych. Dzięki temu uczniowie nie muszą przez cały dzień nosić ciężkich plecaków. Szafka, zabezpieczona szyfrem, może pomieścić nie tylko podręczniki, ale też np. strój sportowy czy materiały potrzebne do zajęć plastycznych.

Inicjatywy podjęte w szkole doskonale wpisują się w założenia MEN, które apelowało o odciążenie polskich uczniów. Szkoła w Męcinie dba o to, by jej wychowankowie nie musieli spędzać popołudnia czy wieczoru nad odrabianiem zadań, ale mieli czas na wypoczynek i realizowanie własnych zainteresowań.


Liczba wyświetleń: 1220
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30