A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Korowód Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

27.11.2017
Dzień 17 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu był dniem wyjątkowym, bo poświęconym życiu i działalności Świętych. Podobnie jak w ubiegłych latach, dzieci i młodzież szkoły przebrali się za swoich patronów. Podczas przerw międzylekcyjnych panowała  “niebiańska” aura – na korytarzu rozbrzmiewała muzyka, ściany korytarza zdobiły wizerunki świętych, a na twarzach wszystkich uczestników korowodu  malował się uśmiech. „Święci” radośnie pląsali w rytmie żywiołowej muzyki oraz włączali się we wspólny śpiew piosenek religijnych. Podczas przemarszu “Korowodu wszystkich Świętych” zaprezentowało się ponad 100 uczniów ucharakteryzowanych na Świętych.

Celem zorganizowanej już po raz czwarty akcji, było zwrócenie uwagi na wartości ponadczasowe prowadzące do świętości, takie jak dobro, radość, niesienie pomocy bliźnim, praca, modlitwa.  Dzień ten przybliżył uczniom sylwetki wielu świętych, a w szczególności  świętego papieża Polaka - Jana Pawła II. Uczennice klasy III gimnazjum przedstawiły krótką biografię świętego Jana Pawła II, który bardzo często przypominał młodym ludziom: „Młodzi, nie lękajcie się świętości! Wzbijajcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne synów Bożych.  Bóg [...] pragnie, aby wszyscy byli święci! Młodzi Przyjaciele, miejcie świętą ambicję być świętymi, tak jak On jest święty."    
Po zakończonej prezentacji multimedialnej wszyscy uczestnicy korowodu  odśpiewali wraz z „chórem aniołów” „Barkę” oraz hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni ...”. Nie zabrakło również znanego wszystkim najmniejszym przeboju  Arki Noego „Taki duży, taki mały może świętym być... .” Z okazji Dnia Wszystkich Świętych zorganizowany został także konkurs plastyczny pn. „Portret Świętego”. Wszyscy, którzy namalowali wizerunek swojego patrona nagrodzeni zostali książeczkami. Na zakończenie uczestnicy Korowodu zostali obdarowani słodyczami.

Organizatorzy imprezy: ks. Bogdan Stelmach i ks. Andrzej Kmiecik oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Alicja Banat i Szkolnego Koła Caritas  Natalia Wątroba serdecznie dziękują rodzicom za aktywne włączenie się w przedsięwzięcie i  przygotowanie dla swoich dzieci pięknych strojów. Szczególny zaangażowaniem i pomysłowością wykazali się uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas młodszych szkoły podstawowej oraz klasa VII, której uczniowie wcielili się w Cherubinów i Serafinów. 


Liczba wyświetleń: 615
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30