Gminny Przegląd Grup Kolędniczych - zgłoszenia do 22 grudnia!

13.11.2017
W niedzielę 7 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Starej Wsi odbędzie się XXII Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Limanowa. Występy odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej. Głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi oraz wyłonienie najlepszych grup kolędniczych na dalsze eliminacje.

Przegląd prowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych -  grupy dziecięce: 7-13 lat, grupy młodzieżowe: 14-17 lat oraz grupy dorosłe: od 18 lat. Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów niezależne Jury, dokonując oceny  prezentacji i przyznając w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych.
W Przeglądzie mogą wziąć udział grupy reprezentujące placówki kulturalne, szkoły, koła gospodyń wiejskich, zespoły regionalne, ochotnicze straże pożarne, parafie oraz grupy aktualnie chodzące po kolędzie. Poszczególne grupy w przedstawianych programach przedstawiać powinny tradycje kolędowania w regionie z którego pochodzą, zachowując odpowiedni strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek.

Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie przyjmowane są do piątku 22 grudnia 2017 r. w Wydziale Kultury i Promocji i Urzędu Gminy Limanowa (pok. nr 30). Zgłoszenie można też wysłać e-mailowo pod adres: [email protected]

Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Początek Przeglądu w dniu 7 stycznia o godz.14.00.

Poniżej Regulamin oraz Karta Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie.