A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Dofinansowanie na wymianę pieców dla Gminy Limanowa

13.11.2017
Blisko 2,5 miliona złotych z budżetu Województwa Małopolskiego otrzyma Gmina Limanowa na realizację projektu pn. Redukcja emisji  zanieczyszczeń powietrza na terenie Gminy Limanowa poprzez wymianę kotłów na kotły gazowe i na biomasę. Uroczyste przekazanie umów na dofinansowanie projektu miało miejsce w dniu 10 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

Ze strony Gminy Limanowa w spotkaniu, podczas którego przekazano umowy na realizację projektu uczestniczył Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, a ze strony województwa przedstawiciele Zarządu - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska.
Przekazane środki umożliwią wymianę starych pieców na nowoczesne kotły na biomasę, paliwa gazowe oraz węgiel, ale także umożliwią przeprowadzenie kampanii informującej o szkodliwym działaniu smogu dla życia i zdrowia człowieka oraz kampanii promującej działania proekologiczne.

Całość projektu dla Gminy Limanowa to 2.517 785,00 zł, z czego kwota do 2.479 942,19 zł przekazana  zostanie z kasy wojewódzkiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Szacuje się, że w ramach projektu na terenie Gminy Limanowa dofinansowanie otrzyma ok. 230 domostw. Zakończenie projektu zaplanowano na koniec 2019 roku.


Liczba wyświetleń: 1693
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30