Beata Leśnik Mistrzynią Świata w kickboxingu!

15.11.2017
Mieszkanka Kłodnego Beata Leśnik na odbywających się niedawno na Węgrzech Mistrzostwach Świata w kickboxingu seniorów zdobyła złoty medal!
Beata  w półfinale musiała wygrać walkę z reprezentantką Republiki Południowej Afryki Rootman Adele, medalistką ostatnich Mistrzostw Świata, Mistrzynią Afryki i Mistrzynią RPA. W finale Full Contact, który miał miejsce 10 listopada trenująca w sądeckim klubie KS Evan Nowy Sącz mieszkanka Kłodnego pokonała reprezentantkę Rosji Anastasiie Khudiakową, zdobywając tym samym złoto i tytuł Mistrza Świata w kategorii Full Contact.

WAKO World Kickboxing Championships to jedna z najważniejszych imprez kickboxingu na świecie. Polski Zespół uzyskał bardzo dobry wynik, zdobywając dwa złote medale i cztery brązowe. Beata Leśnik, jako reprezentantka sądeckiego klubu Superfighter, była jedynym zawodnikiem nie tylko z Nowego Sącza, ale z całej Małopolski.

Beata Leśnik to tegoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Polski w boksie z Grudziądza (kat. 69 kg) i złota medalistka Pucharu Polski (kat.+70 kg) w light contact. Lista indywidualnych sukcesów zawodniczki jest jednak o wiele dłuższa. Jeden z największych sukcesów to brąz Mistrzostw Świata w Podolsku koło Moskwy w kat. 80 kg w 2005 r. Beata Leśnik była pierwszą w historii polskiego boksu medalistką MŚ. Samych tytułów mistrzyni na krajowym podwórku Leśnik ma aż sześć (2002-2007). Najcenniejszy wydaje się jednak złoty medal Mistrzostw Europy, który Beata jeszcze pod panieńskim nazwiskiem  zdobyła w Warszawie