A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Zagłosuj na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu Obywatelskiego!

05.10.2017
Wystartowało głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przez dwa i pół tygodnia mieszkańcy Małopolski będą mogli zdecydować, które z zadań  zostaną zrealizowane.  Każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

Głosować można od dziś tj. 25 września do 13 października 2017r. wypełniając kartę (instrukcja poniżej) lub przez internet  na stronie: https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Wśród 29 pozytywnie ocenionych projektów z naszego subregionu (subregion sądecki - miasto Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki) znalazły się trzy projekty zgłoszone przez mieszkańców Gminy Limanowa:
 
 • SAD04: Smaki wokół Limanowej – rozwój i promocja Kół Gospodyń Wiejskich z Gmin Limanowa i Słopnice
Projekt dotyczy rozwoju i promocji KGW działających na terenie sąsiadujących ze sobą gmin Limanowa i Słopnice. Głównym celem zadania jest dokształcenie osób działających w KGW z dziedziny etnografii własnego regionu, co pozwoli im na bardziej efektywną działalność na rzecz promowania rodzimego folkloru i tradycji. Realizacja projektu obejmować będzie organizację warsztatów z dziedziny etnografii, tradycji kulinarnej regionu limanowskiego, rękodzieła oraz przygotowywania scenek obrzędowych i śpiewu ludowego. Ponadto przewidziane jest wydanie mini folderu promocyjnego i doposażenie poszczególnych KGW w narzędzia i materiały niezbędne do ich sprawnego funkcjonowania.
 
 • SAD11: Zagrajmy jak na Narodowym
Projekt przewidziany jest dla Ludowych Klubów Sportowych działających na terenie gminy Limanowa. Głównym celem projektu jest możliwość zorganizowania dla każdego z klubów profesjonalnych warsztatów prowadzonych przez trenera piłkarskiej Ekstraklasy. Realizacja zadania obejmuje również doposażenie wszystkich LKS-ów w nowe stroje piłkarskie, oraz częściowo w sprzęt sportowy. Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany mini turniej piłkarski, którego zwycięska drużyna będzie miała możliwość wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski rozgrywany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 
 • SAD13: Rusz się! – promocja zajęć ruchowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Limanowa
Projekt „Rusz się!” skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół w gminie Limanowa. Głównym jego celem jest promocja zajęć ruchowych. W ramach zadania przewiduje się organizację warsztatów tanecznych dla dziewcząt, przede wszystkim tańca nowoczesnego i cheerleadingu oraz zakup dla każdej ze szkół kompletu strojów dla cheerleaderek. Chłopcy natomiast będą mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przed polskich zawodników dyscypliny Freestyle Football – sztuki wykonywania różnych trików z piłką. Zwieńczeniem warsztatów byłby zakup dla szkól kompletu ubrań piłkarskich oraz zaproszenie na spotkanie jednego z idoli – piłkarza polskiej reprezentacji.

O tym, czy któraś z inicjatyw dotycząca naszego regionu zostanie zrealizowana zadecyduje głosowanie, dlatego wszystkich mieszkańców którzy ukończyli 16 lat zachęcamy do oddawania głosów!GŁOSOWANIE:

Głosowanie trwa od 25 września do 13 października 2017 r.

Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce - nie musisz być zameldowany!

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można:
 • przez internet (głosowanie będzie aktywne od 25 września) korzystając np. z komputerów w placówkach gminy Limanowa w szkołach, świetlicach i bibliotekach
 • przez wrzucenie karty do urny (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce), 
 • za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie
  z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”)
Jak wypełnić papierową kartę do głosowania?
1. Na górze karty wpisz nazwę subregionu, w którym mieszkasz:
 • Subregion Sądecki - miasto Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki,
2. Pamiętaj, możesz wybrać tylko jedno zadanie! Wpisz kod zadania i jego tytuł np.:
 • SAD04
  Smaki wokół Limanowej – rozwój i promocja Kół Gospodyń Wiejskich z Gmin Limanowa i Słopnice
 • SAD11
  Zagrajmy jak na Narodowym
   
 • SAD13
  Rusz się! – promocja zajęć ruchowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Limanowa
3. Uzupełnij kartę do głosowania (dostępne w załączniku poniżej)  o swoje dane osobowe - wpisz swój PESEL, imię, nazwisko oraz powiat, w którym mieszkasz.
4. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego możesz podać swój adres e-mail.
5. Podpisz oświadczenia. Są one dobrowolne, lecz niezbędne dla oddania głosu.
6. Wrzuć kartę do urny lub wyślij ją pocztą.
7. PAMIĘTAJ! W przypadku głosowania korespondencyjnego liczy się data wpływu do Urzędu. Głosy dostarczone przed i po terminie głosowania nie będą brane pod uwagę.

WAŻNE! Jeśli zagłosujesz ponownie lub skorzystasz z kilku sposobów głosowania wszystkie Twoje głosy zostaną unieważnione.
 
Wszelkie dodatkowe informacje oraz pomoc w wypełnianiu kart do głosowania można uzyskać w Wydziale Kultury i Promocji  /pokój 30/ Urzędu Gminy Limanowa.

 
Wykaz punktów, w których można oddać głos
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego:
 • Kraków, ul. Basztowa 22
 • Kraków, ul. Racławicka 56
 • Kraków, os. Teatralne 4a
 • Kraków, ul. Wielicka 72
Agendy Zamiejscowe UMWM:
 • Tarnów, al. Solidarności 5-9
 • Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52
 • Nowy Targ, al. 1000-lecia 35
 • Oświęcim, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21
Urzędy:
 • Urząd Gminy i Miasta Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25
 • Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1
 • Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51
 • Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9
 • Urząd Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13
 • Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2
 • Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23
 


Liczba wyświetleń: 755
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30