Za ponad 3 miliony złotych przebudowano drogi gminne

16.10.2017
Minione tygodnie to czas realizacji inwestycji drogowych wykonywanych w ramach zadania pn. „Przebudowa dróg na terenie Gminy Limanowa”.  Prace drogowe wykonane zostały na 20 odcinkach dróg gminnych, a całkowity koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych.

W ostatnim okresie czasu po przebudowie oddano następujące odcinki dróg :

- Młynne –Królikówka za kwotę 34.276,26 zł
- Koszary-Rysiówka za kwotę 46.919,64 realizowane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z.o.o. z siedzibą w Limanowej.
W odbiorze inwestycji uczestniczyli  Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza, przedstawiciel firmy realizującej  zadanie oraz sołtys wsi Koszary – Zuzanna Kolawa.

- Stara Wieś II pod Golców – Stanisze  za kwotę 89.285,39 zł realizowanej przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „LIMDRÓG” Sp. z.o.o z siedzibą w Limanowej. W odbiorze inwestycji uczestniczyli  Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza, inspektor Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszula Nowogórska, przedstawiciele firmy  realizującej  zadanie oraz Radny Gminy Limanowa – Bogusław Pazdur  i sołtys Starej Wsi – Ryszard Piszczek.

Firma "LIMDRÓG" wykonała ponadto przebudowę drogi
- Męcina –Podgórze  za kwotę 507.585, 91 zł.

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Stanisław Tomaszek ze Stronia dokonało przebudowy dróg:
 - Rupniów koło Wójtowicza za kwotę 84.993,17 zł

- Kisielówka Dolna za kwotę 196.181,91 zł
- Mordarka-Cieniawa do Jasicy za kwotę 31.838,24 zł
- Młynne-Podlas za kwotę 106.031,87 zł
- Mordarka koło pomnika za kwotę 160.091,35 zł
- Mordarka-Dyrkowskie Góry za kwotę 43.851,98 zł
- Mordarka do Jurków koło szkoły za kwotę 109.792,14 zł
a w odbiorze dróg oprócz Wykonawcy brali udział Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Radny Gminy Limanowa Stanisław Adam Kita oraz Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza wraz z  inspektorem Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszulą Nowogórską.

Firma Handlowo-Usługowa "CATBUD" Kazimierz Dudzik z Mszany Dolnej dokonała przebudowy  następujących odcinków dróg :
- Siekierczyna I do Szumilasa za kwotę 119.998,19 zł

W odbiorze drogi uczestniczyli przedstawiciele Wykonawcy Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza wraz z  inspektorem Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszulą Nowogórską oraz radny Gminy - Edward Bugański i sołtys wsi Siekierczyna Józef Hutek.

- Kisielówka  do wodociągu za kwotę 117,887,84 zł

- Pasierbiec do Pęksów, Łackiej za kwotę 89, 190.82 zł
gdzie oprócz przedstawicieli władz samorządowych i firmy realizującej zadanie, udział wzięli radny Gminy Limanowa – Józef Wąsowicz i sołtys wsi – Roman Halota. Zaś w odbiorze dwóch odcinków w Pasierbcu uczestniczyła sołtys wsi  Maria Twaróg.

- Lipowe-Mechówka za kwotę 125.991,67 zł

Odbiór inwestycji nastąpił w obecności  przedstawicieli Wykonawcy oraz władz gminy - Wicewójta Mariana Mąki oraz Kierownika Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisława Piegzy  i inspektora Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  Urszuli Nowogórskiej.

oraz drogi
- Pasierbiec do Guzika za kwotę 60.692,69 zł
- Rupniów-Krzyżowa za kwotę 159.224,25 zł
- Stara Wieś-Golców za kwotę 700.370,59 zł
- Pasierbiec do Kuliga za kwotę 65.683,99 zł
- Nowe Rybie Centrum za kwotę 599.184,92 zł

W odbiorze drogi oprócz przedstawicieli Wykonawcy uczestniczyli Wicewójrt Gminy Limanowa Marian Maka, Przewodniczący rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński , Sołtys wsi Nowe Rybie Jan Myszka oraz Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich – Stanisław Piegza wraz z  inspektorem Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich  – Urszulą Nowogórską.

Zakończono także prace nad przebudową  drogi rolniczej Siekierczyna I – Potoki, której  koszt wyniósł 224.550,00 zł. Inwestycja realizowana była przez Firmę „WOD-MAR” Mariusza Sołtysa z siedzibą w Pisarzowej.